|
|
کدخبر: ۱۵۵۹۷۲

ملی پوش بسکتبال ایران در گفت وگو با فارس:

ملی پوش بسکتبال همیاری زنجان گفت: هیچ چیز در بسکتبال زنجان حرفه ای نبود و حتی در تمرینات آب برای خوردن نداشتیم.

سامان ویسی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در مورد عدم پرداخت مطالبات بازیکنان همیاری زنجان و حذف از لیگ برتر بسکتبال اظهار داشت: به نظر من فدراسیون اصلاً نباید این گونه تیم ها را وارد لیگ برتر کند. مسئولان همیاری زنجان فصل گذشته مبلغی از قرارداد بازیکنان خود را ندادند و امسال هم این بازی را درآوردند. اگر قرار بود تیم بومی بدهند، بازیکنانی از لیگ دسته دوم و سوم می آوردند. هیچ چیزی از حرفه ای بودن در تیم زنجان ندیدیم.

وی ادامه داد: هیچ کس را در این تیم نمی شناختیم و نمی دانستیم زیر نظر چه کسی هستم. مانند گوشت قربانی بودیم که هیات بسکتبال، سازمان همیاری و شهرداری هرکدام یک تکه گرفته بودند.

ملی پوش بسکتبال ایران گفت: باید با مشحون، رئیس فدراسیون صحبت کنیم. امیدوارم چنین تیم هایی را دیگر در لیگ راه ندهند. چون فقط بستن قرارداد برای آنها مهم است و عمل کردن به آن برایشان بی اهمیت است. ما بازیکنی داشتیم که شب عید ماشینش را فروخت که خرج خانواده اش را بدهد، اما مسئولان زنجان بی تفاوت نسبت به تعهدشان بودند.

ویسی تاکید کرد: همیاری بی نظم ترین تیمی بود که تاکنون دیده ام. ما در تمرینات آب برای خوردن نداشتیم و چیزی هم به عنوان پزشک یا فیزیوتراپ در کنار تیم حضور نداشت. اگر مصدوم می شدیم باید خودمان دنبال کار می افتادیم. این شهر سالن، تماشاگر و امکانات خوبی دارد، اما تنها چبزی که در آن مشاهده نمی شود، مدیریت است. کل بودجه تیم ما اگر پرداخت شود، کمتر از یک و نیم میلیارد تومان است که این مبلغ برای ورزش یک استان مبلغ بسیار کمی است.

وی گفت: مسئولان همیاری فکر می کنند بازیچه دست آنها هستیم که بدون دادن حق و حقوق برایشان بازی کردیم. ما حق مان را می خواهیم چون برایش زحمت کشیده ایم. فدراسیون باید قاطعانه عمل کند. البته اشتباه خود ما هم بود که با تیمی که ۵ روز مانده به لیگ شروع به تیم داری می کند، قرارداد بستیم.

این بازیکن در پایان عنوان کرد: اینکه سهمیه ملی مطرح شده است برای خیلی از بازیکنان بد است، اما تیم های شهرستانی و کم بضاعت باید از این فرصت استفاده کنند که سهمیه ملی با مبلغ کمتر در تیم آنها بازی می کند.

به گزارش فارس، تیم بسکتبال همیاری به دلیل مشکلات مالی و حاضر نشدن مقابل دانشگاه آزاد از لیگ برتر بسکتبال حذف شد.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر