|
|
کدخبر: ۱۵۵۹۹۲

برای معرفی سرمربی تیم ملی شطرنج منتظر تامین اعتبارات هستیم

رئیس فدراسیون شطرنج گفت: کمیته ملی المپیک پول ها را براساس روابط بین فدراسیون ها تقسیم می کند و من این حرفم را به همه ثابت خواهم کرد.

محمد جعفر کامبوزیا در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، درمورد آخرین شرایط فدراسیون شطرنج اظهار داشت: مسابقات انفرادی و تیمی آسیا را در پیش داریم و تلاش می کنیم در این دو تورنمنت بهترین نتیجه را کسب کنیم. قرار است تبریز میزبان مسابقات تیمی آسیا باشد، اما هنوز پولی به دست ما نرسیده است.

وی ادامه داد: کمیته ملی المپیک سال گذشته به ما ۳۰ درصد پول داده؛ در حالی که بیش از ۸۰ درصد گرفته اند. متاسفانه در توزیع پول از سوی کمیته ملی المپیک سلیقه ای برخورد می شود؛ براساس بده بستان هایی که آقایان دارند، اعتبارات توزیع می شود.

رئیس فدراسیون شطرنج تصریح کرد: روال مشخصی در توزیع اعتبارات نیست؛ وقتی تنها به ما ۳۰ درصد پرداخت شده یعنی به برخی فدراسیون ها بیش از ۱۰۰درصد داده شده است. کمیته ملی المپیک روی روابط اعتبارات را تقسیم می کند و من قطعاً به عنوان عضو مجمع سوال خواهم کرد و آقایان موظف هستند تا توضیح دهند که پول ها را کجا هزینه کرده اند.

کامبوزیا با بیان اینکه نمی دانم پول ها به چه فدراسیون هایی داده شده است، افزود: حالا ما باید میزبان تیم های آسیایی باشیم، اما نمی دانم چگونه باید این اتفاق رخ دهد. تا پایان سال تنها ۳۰ درصد به ما داده بودند و دلیلش هم این است که بجای اینکه ورزش در اولویت باشد روابط در اولویت قرار می گیرد.

رئیس فدراسیون شطرنج خاطرنشان کرد: سرمربی تیم ملی را هم انتخاب کرده ایم و چون نمی دانیم چقدر اعتبار داریم نمی توانیم با وی قرارداد امضا کنیم. مسئولان قول داده اند تا پایان فروردین مبلغی را به ما بدهند، اما فعلاً که خبری نیست. امسال سال شلوغی درپیش داریم و باید در حدود ۲۰ مسابقه رسمی حضور پیدا کنیم، اما اگر بودجه نباشد با مشکل روبرو می شویم.

کامبوزیا تاکید کرد: برای تقسیم اعتبارات هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد و تنها براساس روابط صورت می گیرد؛ من این حرفم را هم ثابت خواهم کرد. تنها وزارت ورزش می ماند که امیدوارم اوضاع مالی اش بهتر شود و بتواند به ما کمک کند.

وی در مورد انتخاب سرمربی اظهار داشت: ما دو گزینه را انتخاب کرده ایم و در حال حاضر تنها منتظر تامین بودجه هستیم؛ باید بدانیم که مسئولان چقدر بودجه در اختیار ما قرار خواهند داد تا ما هم بر اساس همان با یکی از دو گزینه به نتیجه نهایی برسیم. یکی از گزینه های ما کنستانتین لاندا، استاد بزرگ اهل کشور روسیه که در کشور آلمان زندگی می کرد، است.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر