|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۰۰

دوستانی که ایراد می گیرند نمی دانند من در سبک وزن طلا گرفتم؟

ملی پوش روئینگ ایران اعتقاد دارد شرایط فراهم باشد ورزشکاران قایقرانی بهتر از گوانگجو مدال می گیرند.

به گزارشخبرگزاری فارس، اردوهای تیم ملی روئینگ از اوایل فروردین در دریاچه آزادی آغاز شده و ورزشکاران خود را برای حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ آماده می کنند. با برگزاری اردوهای تیم ملی فدراسیون قایقرانی که در حال حاضر با سرپرستی احمد گواری، مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها اداره می شود در نظر دارد مربیان خارجی چینی و ازبکستانی را که پیش از این هم در ایران بودند، دوباره به خدمت بگیرد که ورزشکاران روئینگ نیز خوشحالی خود را از این موضوع ابراز کرده اند. محسن شادی، بازیکن تیم ملی روئینگ که مدال طلای آسیا را در کارنامه دارد یکی از ورزشکارانی است که سال ها با لیو چیون چینی کار کرده است. وی درباره مسائل مختلف قایقرانی و اردوهای تیم ملی صحبت هایی با فارس داشته که در زیر می خوانیم:

فارس: از اردوها چه خبر؟

اردوها خوب است و مشکلات مالی هم کمتر شده است. دنیامالی و گواری کمک می کنند اردوها برگزار شود. ما هم در حال حاضر با قرائت تمرین می کنیم.

فارس: قرائت سال ها مربی جوانان بوده و حالا به رده سنی بزرگسالان آمده، حضور او را چطور می بینی؟

درست است که در جوانان کار کرده، اما از روز اولی که ما به قایقرانی آمدیم وی در وارد کردن روئینگ به ایران در کنار پورعسگرپرست نقش زیادی داشت. چندین سال کمک مربیان خارجی بوده از نظر تئوری نیز دانش بالایی دارد. ۵-۴ سال با پایگاه قهرمانی تهران و جوانان کار کرده و با برنامه هایی که داشته تجربه هایش را نشان داده است. کار کردن در رده سنی جوانان سخت تر از بزرگسالان است، چرا که ورزشکاران جدید هستند و باید با آنها کار شود تا نتیجه بگیرند.

* فارس: فدراسیون هم قصد دارد مربیان خارجی(لیو چیون و شخرت) را بازگرداند.

از خدایمان است آنها را بیاورند. ما یک سال و نیم تلاش کردیم مربیان خارجی را بیاورند و حالا این موضوع در حال پیگیری است. حتی قبلاً از فدراسیون خواسته بودم مرا به چین بفرستند تا با لیو کار کنم.

* فارس: گفته شده لیو استعدادیاب نبوده و شما را هم او استعدادیابی نکرده است.

من قبل از اینکه لیو بیاید در تیم ملی بود، اما ۳ سال با او کار کردم. در واقع تیم را به لیو دادند تا آماده کند. او توانست تایم ورزشکاران را کمتر کند، اگرچه شاید مدال زیادی نداشتیم و فقط من مدال گرفتم. درباره شخرت هم باید بگویم تیم ۸ نفره ایران که در بین ۴ تیم چهارم بود در بازی های آسیایی گوانگجو در بین ۹ تیم سوم شد. برخی ها که نوشته اند این مربیان سابقه خوبی ندارند شاید قایقرانی را نمی شناسند.

* فارس: برخی ها می گویند شادی و طالبیان به حاشیه رفته اند و ممکن است طلای گوانگجو را در بازی های آسیایی تکرار نکنند.

شاید دوستان نمی دانند که من در گوانگجو در سبک وزن شرکت کردم و پیش از آن چند سال با مربی خارجی کار کرده بودم. همه می دانند مربیان چینی بهترین مربیان جهان هستند. لیو خودش قهرمان بوده و دخترش هم مدال طلا دارد. شاگردانش از رقیبانم بودند، اما ما دو سال حاشیه داشتیم، با مربیان ایرانی کار کردیم و دائم می گفتند شادی در تمرینات هست و یا نیست. بارها اعلام کردند نام مرا از تیم ملی خط می زنند. با ایران شرایطی که بود با ۳ ماه تمرین آن هم در سنگین وزن در رقابت های آسیایی نقره گرفتم. همه می دانند سبک با سنگین وزن چقدر تفاوت دارد.

* فارس: برای بازی های آسیایی اینچئون فکر می کنی بتوانی طلا را بگیری؟

اگر تمرینات منظم برگزار شود و وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون کمک کنند فکر می کنم نه تنها ورزشکاران قایقرانی بهتر از گذشته مقام می آورند بلکه ممکن است در قایقرانی مدال های جدیدی هم داشته باشیم. دنیامالی هر هفته به فدراسیون می آید و با ورزشکاران صحبت می کند. از نظر روحی نیز همه آماده هستند و تلاش می کنند فشار تمرینات را در این چند ماه باقی مانده تا بازی ها تحمل کنند تا پاسخ کمک های مسئولان را بدهند.

* از نظر مالی چطور؟ مشکلی ندارید؟

تمام طلب هایی که از فدراسیون داشتیم پرداخت شد و فقط صندوق حمایت از ورزشکاران حدود ۵ ماه است که پولی نداده است. می گویند وزارت ورزش بودجه ای در اختیارشان قرار نداده است.

* فارس: قایق ها هم با صحبت هایی که شده است به زودی در اختیارتان قرار می گیرد.

هنگامی که در بازی های آسیایی گوانگجو شرکت کردیم کار خوبی که دنیامالی کرد این بود که قایق خرید. ما قبل از آن برای حضور در مسابقات قایق اجاره می کردیم، اما برای گوانگجو قایق خریدیم که ۲ سال است در قشم مانده، دنیامالی قول داده به زودی این قایق ها را برای ما بیاورد تا با آمدن مربیان خارجی با آنها تمرین کنیم. من ۸ سال است که با یک قایق کار می کنم و این قایق ها کیفیت خود را از دست داده اند.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر