|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۹۰

ترسی برای مربیگری در لیگ برتر ندارم

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان از مارچلو لیپی ایتالیایی به عنوان الگوی خود در مربیگری یاد کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، نفت مسجدسلیمان با پیروزی در آخرین هفته لیگ دسته اول، سرانجام توانست به لیگ برتر بیاید. این اتفاق در حالی رخ داد که نفت نتایج خوبی در هفته های ابتدایی لیگ دسته اول نگرفته بود. مسئولان این باشگاه در نهایت بهروز مکوندی را که آن زمان مربی بود به عنوان سرمربی انتخاب کردند و او کار بزرگی انجام داد. مکوندی در گفت وگو باخبرگزاری تسنیمدر مورد آینده اش در نفت مسجدسلیمان و مسائل مختلف دیگر به سؤالات خبرنگار تسنیم پاسخ داد که مشروح آن در زیر می آید:

تسنیم: آیا مسئولان باشگاه نفت مسجد سلیمان برای فصل بعد با شما مذاکره کرده اند؟

هنوز هیچ حرفی در این مورد با من زده نشده است. فعلاً یک بازی دیگر با پدیده مشهد داریم که البته تشریفاتی است.

تسنیم: اگر باشگاه نفت شما را کنار بگذارد ناراحت نمی شوید؟

خیر ناراحت نمی شوم. من به این باشگاه تعهد داشتم و کارم را انجام دادم و حالا هم قراردادم رو به اتمام است. این حق مسلم و قانونی مسئولان باشگاه است تا برای فصل آینده تصمیم بگیرند و دنبال اهداف خودشان باشند. اگر هم خواستند با من قطع همکاری کنند، ناراحت نمی شوم.

تسنیم: خیلی ها فکر نمی کردند شما به لیگ برتر صعود کنید، درست است؟

راستش را بخواهید وقتی خودم مسئولیت تیم را برعهده گرفتم و با توجه به اینکه نفت مسجدسلیمان روزهای سختی را پشت سر گذاشته بود، فکر نمی کردم صعود کنیم. آن زمان هدفم را به ۳ بخش تقسیم کردم، اینکه ابتدا از رده های پایین جدول جدا شویم، سپس جایگاه خود را در میانه بالایی جدول تثبیت کنیم و بعد هم به بالای جدول برسیم که خوشبختانه به این اهداف دست یافتیم. در نیم فصل اول نفت مسجدسلیمان بردی نداشت و واقعاً شرایط سخت بود.

تسنیم: قبول دارید اگر پیکان تیم نیم فصل دوم خود را نیم فصل اول در اختیار داشت به لیگ برتر صعود می کرد؟

پیکان واقعاً تیم خیلی خوبی بود و در نیم فصل دوم با جذب بازیکن احیا شد. در ضمن نباید فراموش کنید که تیم پیکان مربی را در اختیار دارد که سابقه زیادی در فوتبال ایران داشته و از مربیان مطرح است. با این حال معتقدم وقتی یک تیم به لیگ دسته اول سقوط می کند کارش سخت می شود، چون بازیکنان نمی توانند خود را با بازی در لیگ دسته اول راضی کنند و این موضوع تاثیر منفی می گذارد.

تسنیم: در حال حاضر پیشنهادی از تیم های دسته اولی دارید؟

خیر، من با هیچ تیمی مذاکره نکرده ام و پیشنهادی هم ندارم.

تسنیم: تیم نفت مسجد سلیمان توانایی حضور و رقابت در لیگ برتر را دارد؟

سطح بازی های لیگ برتر با لیگ دسته اول تفاوت دارد ولی همه مربیان در دنیا بالاخره از یک جا شروع می کنند. من هم می توانم در آینده چیزهای زیادی یاد بگیرم و ترسی برای مربیگری در لیگ برتر ندارم. شما می بینید که در این سال ها تعداد خاصی از مربیان به صورت چرخشی در تیم های لیگ برتر مربیگری می کنند و متاسفانه خیلی از مربیان فرصت ندارند تا خودشان را نشان دهند.

تسنیم: در بین مربیان ایرانی و خارجی چه کسی الگوی شماست؟

مربیان ایرانی که همه خوب هستند ولی در بین خارجی ها مارچلو لیپی را دوست دارم. من مربی آرامی نیستم و معمولاً نمی توانم کنار خط آرامش داشته باشم ولی لیپی را به این دلیل دوست دارم که آرامش دارد. دوست دارم مثل او باشم.

انتهای پیام /

ارسال نظر