|
|
کدخبر: ۱۵۸۴۱۹

همگروهی با آرژانتین شگفت انگیز و فوق العاده است

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ تماشاگر نخواهد بود و باعشق و باکلاس بازی خواهد کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، در کمتر از ۲ ماه مانده به آغاز رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ۳۲ تیم حاضر در مرحله پایانی این مسابقات زیر ذره بین رسانه های مختلف هستند. تیم ملی کشورمان هم که در گروه F با آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین همگروه است این بار توسط سایت برزیلی «otempo» مورد تحلیل قرار گرفت.

این گزارش که با عنوان «تحت هدایت مربی پرتغالی و آرمان های معتدل» به نگارش درآمده است، اینگونه آغاز می شود: «پس از حضور در ۳ دوره جام جهانی و حذف در همان مرحله اول، ایران امید دارد تا در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دست به کار متفاوتی بزند. این تیم آسیایی در حالی در برزیل به رقابت خواهد پرداخت که مربی آن به زبان پرتغالی صحبت می کند. کارلوس کی روش متولد پرتغال است و حضور در دومین جام جهانی را تجربه می کند، هرچند او در واقع تاکنون ۳ تیم را به مرحله پایانی این تورنمنت معتبر رسانده است.»

پس از اینکه کی روش آفریقای جنوبی را به مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۰۲ رساند پیش از آغاز این مسابقات از سمت سرمربیگری این تیم آفریقایی اخراج شد. کی روش در جام جهانی ۲۰۱۰ موفق شد تیم ملی پرتغال را تا مرحله یک هشتم نهایی بالا ببرد ولی شاگردانش در این مرحله با قبول شکست یک بر صفر مقابل اسپانیا از دور رقابت ها کنار رفتند. حالا این مربی پرتغالی می داند که با تیم ایران مأموریت ساده ای در پیش نخواهد داشت.

خیلی ها از اینکه با آرژانتین همگروه شده اند شکایت دارند به غیر از کی روش که از رویارویی بازیکنانش با ستاره های آلبی سلسته خوشحال است. پیروزی بر بوسنی و نیجریه امکان پذیر است بنابراین ایران برای عملی شدن این موضوع سخت تلاش خواهد کرد.

کارلوس کی روش، سرمربی ایران گفت: اگر از من بپرسید که نظرت در رابطه با همگروهی با آرژانتین چیست باید بگویم که همگروهی با آنها شگفت انگیز و فوق العاده است چون مقابل بهترین بازیکنان دنیا که در تیم آرژانتین عضویت دارند بازی می کنیم. برای رسیدن به دور دوم خواهیم جنگید هرچند کار خیلی دشواری در پیش داریم ولی همه چیز دست خودمان است تا بازی های ارزشمند و درخور نام ایران ارائه دهیم. ایران در جام جهانی تماشاگر نخواهد بود و باعشق و باکلاس بازی خواهد کرد.

ایران مقابل ۲ تیم دیگر گروه F نیز کار ساده ای نخواهد داشت به خصوص اینکه به اندازه تیم های بوسنی و نیجریه بازیکنانی که در سطح فوتبال بین المللی بازی می کنند در اختیار ندارد.

گزارش «otempo» اینگونه خاتمه می یابد: «تنها پیروزی تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی در سال ۱۹۹۸ با برد مقابل آمریکا، دشمن بزرگ سیاسی این کشور رقم خورد. ایران در آخرین بازی از مرحله گروهی جام جهانی برزیل در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۱۴(۴ تیر) در سالوادور با بوسنی مصاف خواهد کرد و مردم ایران انتظار دارند تا تیم شان در این گروه جایگاه خوبی به دست بیاورد.»

انتهای پیام /

ارسال نظر