|
|
کدخبر: ۱۵۸۴۶۵

می توانیم گروه مان را از چیزی که هست آسان تر کنیم

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم ملی آرژانتین، یکی از حریفان ایران در جام جهانی ۲۰۱۴، اعتراف کرد برای هدایت آلبی سلسته در این رقابت ها مضطرب است.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، سایت فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) با آلخاندرو سابیا، سرمربی تیم ملی آرژانتین، گفت وگویی مفصل و دو بخشی انجام داده است و در آن سؤالاتی در درباره وضعیت آلبی سلسته برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، برنامه های این تیم و همچنین آمادگی لیونل مسی برای شرکت در مهم ترین رویداد فوتبالی جهان در سال جاری، پرسیده است. بخش اول این مصاحبه را در زیر می خوانید:

فیفا: راستش را بگویید. آیا بیشتر از آنچه که تصور می کردید برای حضور در جام جهانی پیش رو استرس دارید؟

آلخاندرو سابیا: تمایلی به فکر کردن به آینده های دور ندارم. من معمولاً به هر بازی به زمانش فکر می کنم. اول از همه روی مرحله انتخابی تمرکز کردم، بعد رسیدن به برزیل و سپس آخرین بازی ها برابر پرو و اروگوئه. بعد از آنها هم به بازی های دوستانه و قرعه کشی. جواب دادن به این سؤال سخت است اما باید بگویم که هرچه به جام جهانی نزدیک تر می شویم عصبی تر می شوم.

فیفا: آیا درباره جام جهانی با اعضای خانواده یا دوستان خود حرف می زنید؟

سابیا: نه آنقدرها. بیشتر سعی می کنم در خانه در مورد مسائل حرفه ای حرفی نزنم و خانواده ام هم به من برای کم شدن فشار کاری ام کمک می کند.

فیفا: پس از قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۴ گفته بودید که آرژانتین در گروه آسانی افتاده است اما بعدها گفتید که در این رقابت ها هیچ تیم آسانی وجود ندارد. کدام یک از این اظهارنظرها به حقیقت نزدیک تر است؟

سابیا: خب باید به شما بگویم که یک گزینه سوم هم وجود دارد که بین ۲ گزینه قبلی است. آرژانتین بزرگ ترین دشمن خودش است. اگر ما در اوج بازی کنیم، می توانیم گروه مان را از این چیزی که هست آسان تر کنیم. اما اگر با صددرصد توان خود بازی نکنیم، آن وقت هر تیمی می تواند کار را برای ما سخت کند و آن وقت وضعیت بسیار سخت خواهد شد.

فیفا: آیا از تماشای بازی هایی بسیار حساس که چاشنی تنش دارند لذت می برید؟

سابیا: من فقط از تماشای بازی هایی که در آنها هیچ یک از بازیکنان تیم ملی آرژانتین حضور ندارند لذت می برم. زمانی که بازی یکی از بازیکنانم در تیم های باشگاهی شان را نگاه می کنم دچار استرس می شوم، چون همیشه دغدغه مصدوم شدن آنها را دارم. این یک وسواس یا بیماری نیست اما راستش را بخواهید من واقعاً نگران می شوم زمانی که می بینم یکی از بازیکنانم نقش بر زمین می شود. اگر آن بازیکن از زمین بلند شود نفس راحتی می کشم اما اگر به بیرون از میدان برده شود دغدغه ام برای پیدا کردن راهی که او را هرچه سریع تر به میادین برگرداند بیشتر می شود. من پا به پای بازیکنانم فشار را تحمل می کنم. برای شما مهم است که آنها خوب بازی کنند، برای من مهم این است که اتفاقی برای شان رخ ندهد.

فیفا: در مورد مسی چه برنامه ای دارید؟

سابیا: ما تا به حال چند بازی خود را بدون حضور لیونل مسی انجام داده ایم اما واقعیت این است که برای او نمی توان جایگزینی پیدا کرد. هیچ تیم ملی یا باشگاهی در دنیا وجود ندارد که بازی اش با مسی و بدون مسی مشابه هم باشد. ما به میزان زیادی روی مسی حساب می کنیم آنقدر که وقتی در میدان حضور ندارد غیبتش را به شدت حس می کنیم.

فیفا: برخی رسانه ها برنامه هایی در حمایت از کارلوس توس و تلاش برای بازگردان او به تیم ملی آرژانتین به راه انداخته اند. نظر شما چیست؟

سابیا: همان حرفی که قبلاً زدم. هر کسی نظر خودش را دارد و همانطور که قبلاً گفتم من می خوانم، گوش می دهم، می بینم و سپس تصمیم گیری می کنم.

فیفا: آیا فرم خوبی که توس در فوتبال ایتالیا دارد تاثیری در وضعیت او ایجاد نمی کند؟

سابیا: دوست ندارم درباره بازیکنانی که در تیمم نیستند حرفی بزنم و فکر می کنم این برای همه بهتر است، هم برای خود توس هم برای سایرین. من درک می کنم که چرا بیش از همه درباره توس حرف زده می شود.

فیفا: وقتی هواداران در خیابان ها شما را می بینند چه چیزی درخواست می کنند؟

سابیا: خیلی در خیابان ها قدم نمی زنم اما واقعاً شور و شوق مردم آرژانتین که از همین حالا ما را قهرمان تصور می کنند، می بینم خوشحال می شوم. هر روز که می گذرد بر تعداد کسانی که می گویند ما بهترین تیم دنیا هستیم اضافه می شود. فکر می کنم ادامه این تعریف ها ممکن است باعثایجاد غرور و اعتمادبه نفس کاذب در میان بازیکنان تیم ملی آرژانتین شود و این چیز خوبی نیست.

فیفا: از کدام یک بیشتر می ترسید: احساسی برخورد کردن مردم یا تیم تان در جام جهانی شکست بخورد؟

سابیا: مسلماً از احتمال شکست. البته این را هم بگویم که مورد اول باعثمی شود شما دیگر بعضی چیزها را نبینید که این هم یا به شکست منجر می شود یا سبب می شود بعضی دستاورد های شما را شکست تلقی کنند و برخی دیگر موفقیت.

فیفا: آیا از موفقیت می ترسید؟

سابیا: موفقیت می تواند خطرناک باشد. باید همیشه تواضع خود را حفظ کرد. من همیشه به هنگام شکست سعی کرده ام خونسردی ام را حفظ کنم و پس از پیروزی ها هم متواضع باشم. مسلماً ترجیح می دهم پیروز شوم و فروتنی را تمرین کنم تا شکست و حفظ خونسردی.

فیفا: آیا تا به حال فکر کرده اید که بهترین سناریوی ممکن برای تیم ملی آرژانتین چه چیزی می تواند باشد؟

سابیا: باید این کار را انجام دهم. شاید زمانی هایی بوده است که در آن به حضور در فینال فکر کرده باشم اما این افکار فقط چند ثانیه دوام داشته است. باید بگویم که به ندرت پیش می آید به چنین چیزهایی فکر کنم.

انتهای پیام /

ارسال نظر