|
|
کدخبر: ۱۵۸۵۴۶

۸۰ درصد بازیکنان با ما قرارداد دارند

مدیرعامل باشگاه نفت گفت: گزینه جدی و نهایی ما یحیی گل محمدی است و فکر می کنم خود او هم دوست دارد در نفت بماند.

منصور قنبرزاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در خصوص اینکه نفت در هفته پایانی لیگ برتر نتوانست مقابل سپاهان به برتری برسد و قهرمانی را از دست داد، اظهار داشت: فکر می کنم اتفاقی که برای ما در اصفهان افتاد مانند همان موضوعی بود که فولاد در اهواز مقابل استقلال دچار شد. فولاد موقعیت های خوبی مقابل آبی پوشان داشت اما آن بازی گره خورد و بازیکنان فولاد هم به علت استرسی که داشتند نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند.

وی ادامه داد: بازیکنان ما عزم خود را جزم کرده بودند تا در اصفهان بتوانند قهرمانی را از آن خود کنند. سپاهان با توجه به اینکه اگر با ۲ گل در مقابل ما به برتری می رسید می توانست سهمیه آ سیایی کسب کند خیلی محکم بازی کردند. البته در نیمه اول ما دو بار توپ را به تیرک دروازه زدیم که اگر یکی از آنها تبدیل به گل می شد شاید هم اکنون جام قهرمانی در تهران بود.

مدیرعامل باشگاه نفت خاطرنشان کرد: به هر حال قسمت نبود که ما قهرمان شویم. فولاد واقعا شایستگی قهرمانی داشت و فکر می کنم با توجه به هزینه ها و بضاعت مالی که نفت داشت خیلی خوب توانست کار کند. در فوتبال سه ضلع منابع مالی، مسائل فنی و تماشاگران تأثیرگذار هستند درست است که ما طرفداری نداریم اما اگر نظرسنجی صورت بگیرد خواهید دید که ما طرفداران قابل توجهی داریم اما شرایط طوری است که کمتر به ورزشگاه می آیند.

قنبرزاده در مورد سرمربی فصل آینده این تیم تصریح کرد: گل محمدی سفری به کرمانشاه داشته تا خانواده اش را ببیند منتظر هستیم تا او به تهران بیاید و به ما برنامه بدهد. ما فقط از او برنامه خواسته ایم و منتظر هستیم تا این اتفاق رخ دهد.

وی در مورد اینکه گفته می شود سپاهان به دنبال جذب گل محمدی است، گفت: بعید می دانم این اتفاق افتاده باشد. این مسائل در حل گمانه زنی است اما به هر حال فوتبال حرفه ای است برخی مسائل حرفه ای و اخلاق باید رعایت شود. زمانی که شخصی قراردادش به اتمام می رسد اختیار دارد با هر جایی مذاکره کند. جای نگرانی نداریم فکر می کنم گل محمدی راغب باشد تا در نفت بماند به هر حال جدای از پول آرامش و مسائل دیگر هم در باشگاه تأثیرگذار است. اینکه شخصی بتواند موفق باشد مهم است در هر صورت گزینه جدی و نهایی ما گل محمدی است. البته این ۵۰ درصد راه است زیرا ۵۰ درصد دیگر به خود گل محمدی برمی گردد.

وی در مورد اینکه آیا نمی ترسد سپاهان با مبالغ بالا گل محمدی را جذب کند، تأکید کرد: به هر حال مربی اختیار دارد و نمی توانیم او را اجبار کنیم. همانطور که گفتم نظر شخصی من این است که پول همه چیز نیست. آرامش و فضای کاری مهم تر است. سال اولی که به لیگ برتر آمدیم فرکی را به عنوان سرمربی انتخاب کردیم آن هم در حالی که او چندین سال دور بود و باشگاه ها به علت ارتباطی که با دادکان داشت جرأت نمی کردند به سمت او بروند اما ما این کار را کردیم و زمانی هم که در نفت حاضر شد با وجود اینکه در چندین هفته نتایج خوبی کسب نمی کرد اما تا آخر از او حمایت کردیم و با وجود فشار برای تغییر او دست به چنین کاری نزدیم شاید اگر فرکی در آن زمان تغییر می کرد و از گردونه خارج می شد ممکن بود هم اکنون اتفاقات دیگری رخ می داد.

وی با اشاره به اینکه سه بازیکن از تیم ملی زیر ۲۳ سال و امید قصد دارند جذب کنند، گفت: گل محمدی سه بازیکن مدنظرش بود که آنها را به ما معرفی کرد تا آنها را برای فصل آینده جذب کنیم ما هم اقدامات لازم را انجام دادیم. ۸۰ درصد بازیکنان ما قرارداد دارند و سعی می کنیم تیم خوبی برای فصل آینده ببندیم.

مدیرعامل باشگاه نفت در خصوص انتشار مبلغ قرارداد بازیکنان و اینکه یحیی گل محمدی از چند بازیکن قرارداد کمتری دریافت کرده، گفت: در خیلی از جاها اینگونه است که سرمربی کمتر دریافت می کند. ما هم اکنون ۸۰ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده ایم و البته در قراردادها اعلام کردیم اگر بازیکنی در لیست نهایی تیم ملی قرار داشته باشد مبلغی به قراردادش اضافه خواهد شد. احمد آل نعمه و رضا نوروزی دو بازیکن ما هستند که هم اکنون در تیم فعالیت دارند و طبق قانون فیفا باشگاه ها از بازیکنانی که از دو سال گذشته در تیم فعالیت می کردند این را پول دریافت خواهد کرد. یعقوب کریمی و سوشا مکانی در دو سال گذشته در نفت حضور داشتند و در صورت حضورشان در لیست نهایی تیم ملی به باشگاه نفت پولی خواهد رسید.

مدیرعامل باشگاه نفت در مورد حضور نفت مسجدسلیمانی در لیگ برتر و آیا اینکه این تیم تشکیلاتش با نفت تهران متفاوت است تصریح کرد: از لحاظ اجرایی و بودجه هیچگونه شباهتی وجود ندارد و کاملا آنها مستقل عمل می کنند اما در بحثمشاوره و برخی موارد به این تیم کمک می کنیم. زمانی که نفت مسجدسلیمان به لیگ برتر صعود کرد مردم به گونه ای در این شهر خوشحالی کردند که یاد صعود تیم ملی در ملبورن افتادیم. این موضوع مسئولیت مسئولان را بیشتر می کند تا تمهیدات لازم را به عمل آورند.

انتهای پیام / ی

ارسال نظر