|
|
کدخبر: ۱۵۹۰۸۴

تکرار /

رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال گفت: در سال آینده لیگ قرارداد ها به صورت شفاف به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

مهدی تاج در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانافزود: لیگ سیزدهم در شأن فوتبال ایران بود و پایان خیلی خوبی رقم خورد. ماندگار ترین لحظه این جام اهدای جام لیگ برتر توسط جانباز ۷۰ درصدی جنگ تحمیلی به تیم فوتبال فولاد خوزستان بود. تا آخرین لحظه نیز هیچ فردی نمی توانست حدس بزند که چه تیمی قهرمان می شود و در پایین جدول نیز از قبل تیم های سقوط کننده مشخص نشده بودند و تا آخرین لحظه لیگ برتر جریان داشت و همه چیز هفته آخر مشخص شد.

رئیس سازمان لیگ برتر فوتبالادامه داد: میانگین سن این لیگ ۲۹ سال بود، میزان دویدن در این دوره ۴.۵ کیلومتر بود و باید برای سال های آینده برنامه مدونی را باید پایه ریزی کنیم که این ضعف ها هم در لیگ سیزدهم وجود داشت.

تاج در مورد انتشار قرارداد ها تصریح کرد: قرارداد‍ های بازیکنان باید اعلام شود و تمام باشگاه ها باید این کار را انجام دهند. هیات رئیسه فدراسیون تصویب کرده از سال آینده باید قرارداد ها رسانه ای شود، این مسئله قانون خواهد شد که آغاز لیگ قرارداد های تمام باشگاه ها در سایت خودشان درج شود. قرارداد ها باید اعلام عمومی شود که رقابت دلالان ریشه کن شود. زمانی که این قرارداد ها رسانه ای شود، مدیر عامل می تواند به درستی از قرارداد های بازیکنان اطلاع داشته باشند.

وی ادامه داد: سال آینده بازرسی کل کشور کمک می کند که در سازمان لیگ مستقر شده اند و کارشان فقط بررسی قرارداد های باشگاه ها است. سال آینده باید کاهش هزینه داشته باشیم، چون با این رقم ها نمی توانیم فوتبال را به خوبی کنترل کنیم.وزیر و وزارت بهداشت ورزش نیز به صورت جدی دنبال شفاف سازی رقم های قرارداد های باشگاه های فوتبال است.

رئیس سازمان لیگ برتر تاکید کرد: زمانی که قرارداد ها کم شود، سازمان لیگ می تواند با مبلغ قرارداد محیطی دور زمین که بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان است، به باشگاه های لیگ برتر ۱۰ میلیون تومان کمک مالی داشته باشد.

وی در مورد پرداختی تیم های لیگ برتری به بازیکنان گفت: مجموع پرداختی به بازیکنان از سوی باشگاه های لیگ برتر ۱۴۷ میلیارد تومان بوده است که میانگین قرارداد بازیکنان ۲۹۸ میلیون تومان است در لیگ خارجی ۲۸۳ میلیون بوده است ولی سهم جوانان از این رقم ها کم بود و زیر یک درصد به بازیکنان میدان داده شده است.

تاج در مورد بدهکاری باشگاه ها از گذشته خاطرنشان کرد: باید بازیکنان هرچه پول گرفته اند، مالیات آن پول را پرداخت کنند و سازمان لیگ نیز مبلغ دریافتی بازیکنان را به سازمان مالیات اعلام می کند، تا بازیکنان از این سو متضرر نمی شوند.

وی ادامه داد: قرارداد هایی که باشگاه ها با بازیکنان بسته اند، باید رقم بدهکاریشان مشخص شود. اگر این مبالغ بدهکاری به بازیکنان پرداخت نشود، تیم های بدهکار از دور مسابقات سال آینده خارج می شوند تا مشتریان این تیم ها را خریداری کنند.

تاج در مورد پرداخت مبالغ به باشگاه های لیگ برتر اظهار داشت: طبق آیین نامه مبالغی به باشگاه های لیگ برتر داده می شود که ابتدا ۴۰ درصد به تمام باشگاه ها به طور مساوی تقسیم می کنیم. سپس از لحاظ رتبه بندی ۴۰ درصد پرداخت می شود و در مرحله سوم بابت پخش تلویزیونی که بیشتر از تیم های استقلال و پرسپولیس دریافت می کنند.

رئیس سازمان لیگ برتر در مورد بلیط فروشی گفت: هر باشگاهی که بلیط فروش داشته باشد، به خود باشگاه تعلق می گیرد و سازمان لیگ مبلغ بلیط فروشی را به باشگاه های مربوطه می دهد و بیشترین بلیط فروشی در لیگ سیزدهم به پرسپولیس رسید.

وی در مورد آغاز چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال تاکید کرد: آغاز بازی های لیگ برتر ۹۳-۹۴ از ۹ مرداد خواهد بود و آیین نامه جدید فصل نقل از انتقالات به طوری تنظیم شده است که جذب بازیکنان بالای ۲۳ از سوی باشگاه ها کمتر خواهند شد تا بازیکنان جوانتر بیشتر در لیگ چهاردهم حضور داشته باشند و هشت هفته قبل از آغاز مسابقات آیین نامه فصل نقل و انتقالات به تمام باشگاه ها ابلاغ می شود.

رئیس سازمان لیگ برتر در مورد حضور تیم نفت مسجد سلیمان در لیگ برتر گفت: نفت مسجد سلیمان باید نواقص ورزشگاه خود را برطرف کند. اگر این ایرادات باقی بماند، به طور حتم بازی های خود را در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر