|
|
کدخبر: ۱۵۹۲۲۲

با انتقاد مشکل ساز باید برخورد شود

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: نمی توان دستمزد داوران ایرانی را با داوران دیگر کشورها مقایسه کرد.

فریدون اصفهانیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارسدر مورد انتقاد باشگاه پیکان از قضاوت داور بازی رفت با سیاه جامگان در پلی آف، گفت: من نظر خاصی در مورد این انتقادها ندارم ولی معمولا وقتی تیمی نتیجه مطلوب نمی گیرد از داوری صحبت می کند. در این مورد هم بهتر است کارشناسان نظر بدهند. البته ما منکر اشتباهات داوری نیستیم. در طول فصل هم داوران اشتباه داشته اند و سعی کرده ایم با افزایش دانش داوری و افزایش روحیه داوران اشتباهات کمتری داشته باشند.

وی ادامه داد: بزرگترین داوران جهان هم اشتباه می کنند در جام جهانی یا همین بازی بارسلونا داور اشتباه کرد و ممکن است بر اثر یک جاگیری اشتباه داور مرتکب اشتباه شود. ما انتقاد سازنده را می پذیریم اما اگر انتقاد مشکل ساز باشد باید با آن برخورد شود.

رئیس کمیته داوران فدارسیون فوتبال در مورد انتخاب داور برتر فصل و اینکه گفته می شود فغانی داور برتر خواهد بود، گفت: هنوز مشخص نیست باید بازی های پلی آف به پایان برسد و نمرات داوران را ارزیابی کنیم.

اصفهانیان در مورد اینکه فغانی با یک قضاوت در لیگ کویت به اندازه یک نیم فصل در لیگ ایران دستمزد گرفت، گفت: ما نباید کشورهای دیگر را با خودمان مقایسه کنیم. اگر داوری در خارج از کشور قضاوت می کند و دستمزد زیاد می گیرد این براساس توانایی آن کشور است.

اصفهانیان در مورد افزایش دستمزد داوران لیگ گفت: دستمزد داوران در لیگ برتر از نیم فصل افزایش پیدا کرد و داوران لیگ های پایین تر دستمزدشان از ابتدای فصل زیاد شد. تلاش می کنیم برای فصل آینده هم دستمزد این داوران افزایش پیدا کند.

وی در مورد اینکه کدام اشتباه کدام داور در لیگ برتر سیزدهم او را خیلی ناراحت کرد، گفت: ما منکر اشتباه داوران نیستیم اما تلاش خواهیم کرد که فصل آینده اشتباه های داوران کمتر شود.

انتهای پیام / ی

ارسال نظر

پربیننده ترین