|
|
کدخبر: ۱۵۹۳۲۱

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم فوتبال بارسلونا گفت: هر نتیجه ای که در جدال ما و رئال مادرید رقم بخورد نگاه ها به عملکرد بارسلونا به خاطر ناکامی های اخیرش منفی خواهد بود.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، خراردو مارتینو در کنفرانس خبری پیش از جدال امشب(چهارشنبه) تیمش و رئال مادرید در فینال جام حذفی اسپانیا در ورزشگاه مستایا، گفت: فکر نمی کنم که بازی در فینال ها برای یک تیم به یک عادت تبدیل شود. قطعاً من نمی خواهم اهمیت فینال را پایین بیاورم اما به نظر من به این فینال نباید به چشم فرصتی برای جبران ناکامی هایی که در سایر تورنمنت ها تجربه کرده ایم، نگاه شود. شکست هایی که این اواخر متحمل شدیم به گذشته پیوستند، هر چند ما هنوز درد ضربه ای که این شکست ها به ما وارد کردند را حس می کنیم.

مارتینو که تیمش از لیگ قهرمانان حذف شده و شانس آن برای قهرمان در لالیگا هم تا حد زیادی کاهش یافته است، در پاسخ به این سؤال که آیا قهرمانی در جام حذفی، فصل بارسلونا را نجات می دهد، تصریح کرد: نمی خواهم و تلاش هم نخواهم کرد که با کسب یک موفقیت، ناکامی هایی که در دیگر تورنمنت ها داشته ایم را مخفی کنم. جام حذفی اهمیت خودش را دارد و این بدان معنا نیست که ما می توانیم حسی که از شکست در دیگر رقابت ها داریم را فراموش کنیم.

سرمربی آرژانتینی بارسلونا در خصوص شایعاتی که پیرامون جدایی وی از کاتالان ها در پایان فصل جاری وجود دارد، عنوان کرد: این بحثها مرا نگران نمی کند و درک می کنم که مطرح شدن چنین موضوعی منطقی است. سال پیش کسانی بودند که می گفتند من حتی کریسمس را در کنار بازیکنان بارسلونا تجربه نخواهم کرد اما حالا من منتظرم تا عید پاک را هم در کنار بازیکنانم تجربه کنم. به هر حال نتیجه بازی هرچه باشد تفکرات در مورد عملکرد کلی من در این فصل مثبت نخواهد بود. این تاوانی است که یک مربی برای مربیگری در بارسلونا باید بپردازد.

مارتینو درباره مصدومیت و غیبت کریستیانو رونالدو در ترکیب رئال مادرید هم گفت: خب این تفاوت میان در اختیار داشتن یکی از بهترین بازیکنان دنیا در میدان و در اختیار نداشتن اوست. البته به من ربطی ندارد که درباره او اظهارنظر کنم.

سرمربی کاتالان ها در خاتمه درباره وضعیت لیونل مسی، هموطن خود و فوق ستاره تیمش، عنوان کرد: او همین حالا هم بار سنگین برآورده کردن توقعات را روی شانه هایش حس می کند و سال به سال آنها را محقق می کند و کار بسیار سختی است. برای انجام این کار یک بازیکن باید از نظر روانی بسیار قوی باشد و هر ساله به روند پیشرفتش ادامه دهد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین