|
|
کدخبر: ۱۵۹۶۹۸

ناهماهنگی باشگاه ها و فدارسیون خسارت بار است

سرمربی سابق تیم فوتبال مس کرمان گفت: برگزاری اردوی ۱۰ نفره آماده سازی تیم ملی نیست و پیک نیک است و پوزخندی به ورزش ایران.

ابراهیم قاسم پور در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در مورد برگزاری اردوی ۱۰ نفره تیم ملی ایران در افریقای جنوبی گفت: اردوی ۱۰ نفره اردو نیست، یک پیک نیک است و یک سفر توریستی که ظاهراً دور همی رفته اند اما نمی دانم برگزاری چنین اردویی چه خاصیتی می تواند برای تیم ملی داشته باشد. آیا برگزاری اردوی ۱۰ نفره فایده ای برای تیم ملی خواهد داشت؟ این اردوی ۱۰ نفره یک پوزخند به ورزش ایران است.

وی در مورد اینکه از نظر فنی آمادگی جسمانی این ۱۰ نفر می تواند برای تیم ملی مفید باشد، گفت: اصلاً چنین چیزی نیست، مگر می شود این ۱۰ نفر در تمرینات آمادگی جسمانی شرکت کنند و بقیه تیم نباشند. اصلاً جایگاه این ۱۰ نفر در ترکیب تیم ملی چیست؟ اگر قرار است تیم ملی دو سه شقه شود، در آن صورت آنهایی که در این اردوی آماده سازی نیستند چه خواهند شد؟

وی با اشاره به ناهماهنگی های به وجود آمده بین فدراسیون و باشگاه گفت: باید در گذشته مسئولان فدراسیون، کی روش و مربیان و مسئولان باشگاه ها تمام برنامه های آسیایی را مقابل خود قرار می دادند و تصمیم عاقلانه ای را می گرفتند. کی روش حق دارد تمام بازیکنانش را بخواهد. از طرفی دیگر باشگاه ها به بازیکنانشان نیاز دارند. باید به نوعی این ناهماهنگی برطرف می شد.

قاسم پور در مورد اینکه این شیوه آماده سازی می تواند برای تیم ملی مفید باشد یا خیر گفت: اسم این مسئله آماده سازی نیست. تیم ملی در گذشته باید بازی های تدارکاتی انجام می داد که ظاهرا به دلیل تحریم های اقتصادی ما تحریم ورزشی هم شده بودیم. البته بخشی از این مسأله هم به فدراسیون برمی گردد که بودجه کافی برای برگزاری تیم ملی نداشت. ما زمان را برای تیم ملی از دست داده ایم و در زمان باقیمانده هم چنین شرایطی مقابل ما قرار گرفته است. ناهماهنگی ایجاد شده بین فدراسیون، باشگاه ها و تیم ملی خسارت بار است.

انتهای پیام / ن

ارسال نظر

پربیننده ترین