|
|
کدخبر: ۱۵۹۷۰۱

خبرگزاری تسنیم: نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با مصوبات جدید در مورد مسابقات انتخابی جام جهانی و جام ملت ها برگزار شد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز(چهارشنبه) برگزار شد که مصوبات زیر را به همراه داشت:

۱ -مسابقات فوتبال جام ملت های از سال ۲۰۱۹ به بعد با شرکت ۲۴ تیم به جای ۱۶ تیم برگزار خواهد شد.

۲ -مسابقات چلنج کاپ حذف شده و مسابقات ۱۹ تا ۳۰ می ۲۰۱۴ در مالدیو آخرین دوره این رقابت هاست.

۳ -شیخ سلمان، رئیس بحرینی AFC در نشست کمیته اجرایی با تبریک قهرمانی تیم بانوان ژاپن در جام جهانی زیر ۱۷ سال، برای ایران، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آرزوی موفقیت کرد. همچنین او برای تیم های حاضر در مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در ۲ بخش آقایان و بانوان و چلنج کاپ هم آرزوی مشابهی داشت.

۴ -به پیشنهاد کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا ادغام مراحل مقدماتی جام ملت های آسیا و انتخابی جام جهانی از دوره آینده تصویب شد. بدین ترتیب تیم های حاضر در ۸ گروه تقسیم بندی خواهند شد که ۸ تیم نخست به همراه ۴ تیم دوم برتر مرحله مقدماتی جواز حضور در دور نهایی مسابقات راهیابی به جام جهانی را کسب خواهند کرد تا تعداد تیم های آسیایی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی از ۱۰ به ۱۲ تیم افزایش یابد.

همچنین سایر تیم ها در ۶ گروه ۴ تیمی برای انتخاب به عنوان ۱۲ تیم دیگر دور نهایی جام ملت ها تلاش خواهند کرد. دور نهایی جام ملت ها و جام جهانی یکسان نبوده و جداگانه برگزار می شود.

۵ -طرح افزایش روزهای استراحت مسابقات یک چهارم، نیمه نهایی و فینال مسابقات زیر ۱۶ - ۱۹ و ۲۲ سال AFC از یک به ۲ روز هم مصوب شد.

۶ -کمیته اجرایی تاکید کرد از این پس امتیازدهی به فدراسیون های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا براساس عملکرد تیم های ملی و باشگاهی هر کشور خواهد بود که ۳۰ درصد امتیاز براساس عملکرد تیم ملی و ۷۰ درصد براساس عملکرد تیم های باشگاهی است.

۷ -براساس این امتیازدهی و رنکینگ فدراسیون ها نزد AFC، سهمیه و شانس حضور در لیگ قهرمانان آسیا براساس رده میان تیم های اول تا ۲۴ رده بندی تقسیم خواهد شد. تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا باید معیارهای AFC از جمله سازماندهی لیگ حرفه ای و فراهم آوردن امکانات صوتی و تصویری را داشته باشند.

نمایندگان کشورهای رده ۲۵ تا ۳۳ این رنکینگ در مسابقات AFC کاپ شرکت خواهند کرد و نمایندگان کشورهای رده ۳۳ تا ۴۷ هم فرصت حضور در پلی آف AFC کاپ را خواهند داشت.

۸ -کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا شکل برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ را تایید کرده و طرح اصلاحات قوانین که در این جلسه ارائه شده در نشست فوق العاده کنفدراسیون فوتبال آسیا که ۹ ژوئن در سائوپائولو برزیل برگزار خواهد شد، مورد بررسی قرار می گیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین