|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۰۱

خبرگزاری تسنیم: هافبک ساحل عاجی منچسترسیتی گفت که به خاطر اینکه آفریقایی است نامش در زمره بهترین بازیکنان جهان قرار نمی گیرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، یحیی توره، هافبک تیم فوتبال منچسترسیتی که در لیگ های انگلیس، اسپانیا و یونان به عناوین قهرمانی دست یافته و قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را با بارسلونا تجربه کرده روز گذشته(جمعه) نامش در فهرست نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیکن سال لیگ برتر انگلیس قرار گرفت.

پس از قهرمانی منچسترسیتی در رقابت های جام اتحادیه انگلیس در فصل جاری سمیر نصری، هافبک فرانسوی آبی های منچستر عنوان کرد اگر یحیی آفریقایی نبود حتماً بهترین هافبک جهان می شد.

توره در این باره گفت: به نظرم گفته های سمیر کاملاً حقیقت دارد. اگر صادق باشیم باید بگویم این هواداران هستند که بهترین بازیکنان را تشخیص می دهند. نمی خواهم سخت بگیرم یا منفی نگری کنم ولی می خواهم صادق باشم.

وی افزود: اگر شما به هر نقطه قاره آفریقا که بروید و از مردم در مورد من سوال بپرسید خواهند گفت که من را می شناسند ولی وقتی راهی اروپا شوید و بگوئید " یحیی توره "، مردم خواهند گفت " او چه کسی است دیگر؟ " شاید برخی به اسم مرا بشناسند اما به چهره نمی شناسند ولی آنها لیونل مسی را هم به چهره تشخیص می دهند.

هافبک ۳۰ ساله منچسترسیتی خاطرنشان کرد: از اینکه آفریقایی هستم افتخار می کنم. می خواهم از مردم آفریقا دفاع کنم و با عملکردم به دنیا نشان دهم که بازیکنان قاره سیاه هم به خوبی بازیکنان اروپایی و آمریکای جنوبی هستند.

انتهای پیام /

ارسال نظر