|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۲۸

رئیس آکادمی ملی فوتبال گفت: فستیوال ملی با حضور ۴۰ هزار فوتبال آموز برگزار می شود.

به گزارشخبرگزاری فارسو به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، محمدحسین علیزاده درباره حضور در نشست کمیته توسعه فوتبال به میزبانی مالزی عنوان کرد: این نشست با حضور تمامی اعضاء و به همراه سه عضو جدید از کشورهای عمان، کره شمالی و فیلیپین تشکیل شد و با عضویت عربستان سعودی و افغانستان نیز از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا موافقت شد.

وی افزود: این کمیته برنامه های جدیدی را دنبال می کند که مهم ترین آن تشکیل آکادمی Kick OFF است و این همان فرمتی است که ایران از ۴ سال پیش آغاز کرده و خوشبختانه ثمرات خوبی نیز در برداشته است. بر همین اساس برای همسان سازی فعالیت های این کمیته قرار شد تا موضوعات مورد نیاز کشورها با کمک AFC و آکادمی های Kick OFF دنبال شود. معتقدم که ایران در این زمینه تجربه موفقی دارد که منجر به تشکیل آکادمی های ده گانه باشگاه های لیگ برتر شده است.

وی همچنین از دعوت شیخ سلمان به ایران خبر داد و گفت: در جلسه ای که با شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال داشتم، ضمن شرح برنامه فستیوال ملی و بین المللی و تحویل آلبوم و بروشور فستیوال بین المللی از وی دعوت کردم که در فستیوال های مورد نظر شرکت کند که وی ضمن تشکر، تصمیم در این مورد را موکول به برنامه هایش کرد. همچنین در جلسه ای که با پرنس علی نایب رییس کمیته توسعه داشتم علاوه بر شرح اجرای فستیوال سال گذشته و برنامه دو فستیوال ملی و بین المللی، از وی دعوت کردم تا در این فستیوال ها حضور داشته باشد که با موافقت وی همراه بود.

علیزاده درباره نشست خود با مسئول بخش فوتبال پایه کنفدراسیون فوتبال اسیا گفت: در جلسه ای که با ماساهیرو سوگیاما مسئول بخش فوتبال پایه داشتم، موضوع برگزاری دو فستیوال ملی و بین المللی را مطرح و مقرر شد که وی پیگیری لازم را در خصوص چگونگی کمک و حمایت AFC انجام و اعلام می کند.

رئیس آکادمی ملی فوتبال درباره نشست خود با مسئول بخش همکاری های اجتماعی گفت: در ادامه نشستها، جلسه ای با حضور اناثتورایی رنگاناتان مسئول بخش همکاری های اجتماعی AFC و استفان ساندرمن از شرکت One world football درخصوص توپ های اهدایی داشتم. پس از بحثو تبادل نظر مشخص شد که توپ های مذکور توسط رییس شرکت و با حمایت شرکت جنرال موتورز آمریکا تولید شده است و درواقع توپ مورد نظر از جنس چرم نیست بلکه شکل توپ فوتبال با جنس لاستیک خاص است که نیاز به باد زدن ندارد و حمل و نگهداری آن نیازمند جای وسیعی است. این توپ ها با هدف کمک به بچه های بسیار فقیر ساخته شده است که نیازمند وسیله بازی هستند. مقرر شد تا پس از گزارش استیفن به شرکت خود و اتخاذ تصمیم، بر همین اساس تعداد ٥٠٠٠ توپ به ایران داده شود که تحویل آن مدت ٣ ماه بطول می انجامد.

علیزاده خاطرنشان کرد: جلسه ای دیگر به منظور برگزاری برخی از دوره های تربیت مدرس پروژه Kick OFF با اسام کارمند بخش توسعه فوتبال برگزار کردیم که پس از بحثو تبادل نظر، قرار شد تا دوره تربیت مدرس پروژه در خصوص مهم ترین نیازهای ایران با کمک AFC در ایران برگزار شود. ما نیز آمادگی ایران را برای برگزاری این دوره ها برای کشورهای منطقه نیز اعلام کردیم.

وی در خصوص برگزاری فستیوال ملی و بین المللی فوتبال پایه گفت: در خصوص برگزاری فستیوال ملی فوتبال پایه باید اعلام کنم که این فستیوال با حضور ۴۰ هزار فوتبال آموز از سراسر کشور و با پایان رسیدن سال تحصیلی دانش آموزان، این فستیوال آغاز و تا شهریور ماه که مرحله نهایی آن خواهد بود، ادامه خواهد داشت. امیدوار هستم با مذاکراتی که با وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش انجام شده، شاهد برگزاری فستیوال مثمر ثمری باشیم. همچنین فستیوال بین المللی زیر ۱۲ سال با حضور ۱۰کشور آسیایی و دو تیم ملی از ایران که این دو تیم از فستیوال ملی انتخاب می شوند، برگزار خواهد شد.

انتهای پیام / ی

ارسال نظر