|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۵۴

با مثبت اعلام شدن دوپینگ وزنه بردار آذربایجانی بعد از ۹ ماه

خبرگزاری تسنیم: جابر بهروزی وزنه بردار دسته ۶۹ کیلوگرم کشورمان که در رقابت های یونیورسیاد جهانی ۲۰۱۳ روی سکوی نایب قهرمانی ایستاده بود با مثبت اعلام شدن دوپینگ وزنه بردار آذربایجانی، مدال نقره خود را با طلا عوض کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمو به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، فریدون قلی اف آذربایجانی در رقابت های یونیورسیاد جهانی کازان که تیر ماه سال گذشته برگزار شد با حد نصاب مجموع ۳۲۳ کیلوگرم ضمن شکستن رکورد دسته ۶۹ کیلوگرم رقابت های وزنه برداری دانشجویان جهان، مدال طلای یونیورسیاد جهانی را هم به دست آورد و بالاتر از جابر بهروزی از ایران که حدنصاب ۳۲۲ کیلوگرم را به ثبت رسانده بود روی سکوی قهرمانی ایستاد.

قلی اف در رقابت های جهانی ۲۰۱۳ بزرگسالان که در وروکلاو لهستان برگزار شد هم یکی از مدعیان بود و با حدنصاب مجموع ۳۳۷ کیلوگرم به مدال برنز رسید اما به دنبال مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ این وزنه بردار آذربایجانی هر ۲ مدال طلای یونسیورسیاد جهانی و برنز رقابت های جهانی بزرگسالان از او پس گرفته شد.

با حذف فریدون قلی اف از جدول این ۲ مسابقه، جابر بهروزی مدال طلای رقابت های یونیورسیاد جهانی ۲۰۱۳ را به دست آورد و در رقابت های جهانی بزرگسالان هم با یک پله صعود در رده چهارم ایستاد. با توجه به دوپینگ قلی اف، بهروزی حتی می توانست به مدال برنز حرکت دوضرب رقابت های جهانی ۲۰۱۳ هم دست پیدا کند اما به دلیل ۷۰ گرم اضافه وزن نسبت به وزنه بردار چینی در دوضرب و مجموع عناوین چهارم را از آن خود کرد و سجاد بهروزی هم با یک پله صعود در مکان نهم رقابت های دسته ۶۹ کیلوگرم ایستاد.

انتهای پیام /

ارسال نظر