|
|
کدخبر: ۱۶۱۰۱۴

خبرگزاری تسنیم: سرمربی فرانسوی آرسنال خستگی را دلیل کم شدن تعداد گل های مهاجم فرانسوی توپچی ها دانست اما ادعا کرد هواداران دوباره می توانند به او اعتماد کنند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، اولیویه ژیرو مهاجم فرانسوی آرسنال در ۸ بازی اخیر تیمش تنها ۲ گل به ثمر رسانده و این یکی از عوامل افت توپچی ها و فاصله گرفتن آنها از ۳ مدعی کورس قهرمانی یعنی لیورپول، منچسترسیتی و چلسی بوده است. این مسئله سبب شده انتقادات فراوانی از ژیرو شود و خیلی ها او را در ثبت ۴ بازی بدون شکست متوالی آرسنال مقصر بدانند.

ژیرو اما در بازی اخیر توپچی ها برابر وستهام که با پیروزی ۳ بر یک آنها در ورزشگاه امارات همراه بود، گل تساوی آرسنال را زد و زمینه پیروزی قرمزپوشان لندن را فراهم آورد، پیروزی که سبب شد مردان ونگر جای خود را در رده چهارم جدول از اورتون پس بگیرند.

همین موضوع بهانه خوبی دست ونگر داد تا از هموطن خود دفاع کند. وی به سایت رسمی باشگاه آرسنال گفت: به نطر من گلی که ژیرو به وستهام زد اعتماد به نفس را به او برمی گرداند. این گل و نحوه به ثمر رسیدن آن برای ژیرو روحیه بخش بود. او البته تا پیش از آن بازی هم خوب کار کرده بود. ژیرو هم مثل مسعوت اوزیل در این اواخر دوران سختی را پشت سر گذاشته است که به نظر من دلیل آن خستگی روحی و جسمی بود که بازی اش را تحت الشعاع قرار داد.

ونگر افزود: ژیرو بازیکنی قدرتمند و با ذهنیتی درست است. نگرش او برای بازی ها قابل تحسین است و به همین دلیل تصور می کنم که او دوباره به روزهای خوب خود بازگشته است. ژیرو این فصل برای ما ۲۰ گل زده که رکورد فوق العاده ای محسوب می شود. بیش از اندازه روی او فشار آوردیم و از او در بازی های خود استفاده کردیم اما می دانم که او توان جسمانی کنار آمدن با این شرایط را دارد.

از خوش اقبالی آرسنالی ها اورتون هفته پیش بازی معوقه اش را باخت تا مردان ونگر دوباره به مربع قدرت لیگ برتر بازگردند. این شکست به ۷ پیروزی متوالی آبی پوشان مرسی ساید پایان داد و در واقع اولین باخت آنها در سال ۲۰۱۴ بود. آنها اما فرداشب(یکشنبه) این فرصت را دارند تا با شکست منچستریونایتد در گودیسون پارک به رده چهارم جدول برگردند؛ البته این منوط به آن است که آرسنال در خانه هال سیتی پیروز نشود.

توپچی ها که در آخرین بازی شان موفق شدند وستهام را با ۳ گل شکست دهند، از قهرمانی قطع امید کرده اند اما خود را محکوم به پیروزی می دانند چون می دانند هر چیزی غیر از پیروزی به معنای فراهم آوردن فرصتی دوباره برای اورتون جهت بازگشت به مربع قدرت لیگ برتر است.

انتهای پیام /

ارسال نظر