|
|
کدخبر: ۱۶۲۳۸۰

سرمربی پیشین بسکتبال ایران در اردن

خبرگزاری تسنیم: سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران گفت: من تمام تلاشم را می کنم تا همان روندی را که با تیم های ایران و فیلیپین داشتم در اردن هم تکرار کنم.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، رایکو ترومن را می توان یک مربی متحول کننده در بسکتبال آسیا به حساب آورد. این مربی شاخص صربستانی به خاطر تمرین های دشوار و شخصیت برجسته ای که در زمین دارد همیشه موردتوجه بوده است. او هیچگاه با داوران در مواقع غیر ضرورری حتی حرف هم نمی زند.

ترومن به تازگی هدایت تیم ملی اردن و تیم باشگاهی النشامه این کشور را به عهده گرفته است. حدود ۱۰ سال پیش بود که ترومن، به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد. او اولین مدال طلا را در بیست و چهارمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی مردان آسیا(توکوشیما ۲۰۰۷) برای ایران به ارمغان آورد. با همین مدال طلا بود که ایران فرصت حضور در المپیک را بعد از حدود ۵۳ سال از آن خود کرد.

رایکو ۵ سال پیش به فیلیپین رفت و مردم این کشور را که دیوانه بسکتبال بودند با رساندن تیم ملی فیلیپین به نیمه نهایی بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا(ووهان ۲۰۱۱) هیجان زده کرد. روند صعودی تیم ملی بسکتبال فیلیپین با رایکو ترومن تا نایب قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۳ و راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۴ اسپانیا ادامه داشت.

اما در فکر این مربی صرب، چیزهای دیگری بود و به همین خاطر به غرب آسیا رفت و هدایت تیم ملی اردن را پذیرفت: «قبول کردن هدایت تیم ملی اردن به عنوان یکی از بهترین تیم های آسیا بعد از تجربه ای که در ایران و فیلیپین داشتم، چالش بزرگی بود. من تمام تلاشم را می کنم تا همان روندی را که با تیم های ایران و فیلیپین داشتم در اردن هم تکرار کنم.

این مربی ۵۹ ساله بعد از اولین جلسه تمرین در اَمان گفت: هدف کوتاه مدت ما بازی های آسیایی اینچئون است که یک محک جدی برای ما در مدت شش ماهی خواهد بود که پیش رو داریم. هدف بلند مدت ما نیز مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ است. البته من فقط به نتیجه فکر نمی کنم بلکه قصد دارم این ورزش را در اردن توسعه و پیشرفت بدهم و بازیکنان جوانی را تربیت کنم. بنابراین تیم ملی اردن، ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه خواهد بود.

با آمدن ترومن به اردن، سم داگلاس و زید عباس که ۲ سال پیش از حضور در تیم ملی انصراف داده بودند به اردوهای تیم ملی اضافه شدند و تمرینات آماده سازی سختی را پشت سر می گذارند.

انتهای پیام /

ارسال نظر