|
|
کدخبر: ۱۶۲۶۷۲

حضور در جام باشگاه های جهان فرصت مناسبی برای والیبال ایران در رده باشگاهی است

سرمربی تیم والیبال متین ورامین گفت: فراموش نکنید که موسوی، معروف و محمودی بازیکنان متین هستند.

به گزارشخبرگزاری فارس، تیم والیبال متین ورامین به عنوان نماینده ایران و آسیا قرار است به مسابقات جام باشگاه های جهان اعزام شود، اما فدراسیون والیبال اعلام کرده که برای حضور در این مسابقات ورامینی ها نباید از ملی پوشان خود استفاده کنند. در این بین اظهارنظرهای مختلفی صورت گرفته، اما خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارسبه سراغدانیله بانیولی، سرمربی تیم والیبال متینرفت تا نظرات وی را بشنود.

متن مصاحبه بانیولی با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارسرا در زیر می خوانید:

فارس: تیم والیبال متین توانست قهرمان آسیا شود؛ مسابقات چگونه بود؟

بانیولی:واقعاً مسابقات سختی بود؛ مخصوصاً در مرحله نیمه نهایی و جدال مان با نماینده چین، چراکه این تیم آمادگی خیلی خوبی داشت و هدفش قهرمانی در مسابقات بود. قبل از بازی با الریان در فینال رقابت ها با نماینده چین روبرو شدیم و همین موضوع بازی را برای ما حساس تر می کرد. بازی مان با نماینده چین بسیار حساس بود.

فارس: پس آیا می توان گفت که تیم چین جدی ترین حریف متین بود؟

بانیولی:بله؛ این تیم قوی ترین تیم مسابقات بود و حتی از الریان هم قدرت بالاتری داشت. چینی ها دو بازیکن خیلی خوب داشتند که سطح بالایی داشتند و از طرفی چینی ها از حضور ملی پوشان خود هم بهره می بردند؛ در مجموع باید بگویم که تیم چین بسیار قدرتمند بود. نباید از الریان هم غافل شویم، چراکه با تمام توان به مسابقات آمده بود. در مجموع تمام تیم ها شرایط خوبی داشتند، اما باید بگویم که نماینده چین و قطر حریفان سرسختی برای متین بودند.

فارس: از وجود چند بازیکن کمکی هم سود می بردید؛ آیا آنها واقعاً توانستند به شما کمک کنند؟

بانیولی:بله؛ از عملکرد تمام بازیکنان و مخصوصاً بازیکنان کمکی راضی هستم. وحید سیدعباسی کمک زیادی به ما کرد. من وحید را بجای سعید معروف آوردم تا به ما کمک کند، چراکه سعید چند روز دیرتر به جمع ما اضافه شد. میکائیل تاجر هم واقعاً کمک زیادی به ما کرد. فیاضی هم عملکرد خوبی داشت؛ اگر چه در ابتدای راه کمی با بدشانسی روبرو شد، اما رفته رفته شرایط بهتری پیدا کرد و توانست به ما کمک کرد. فیاضی در دیدار برابر نماینده فیلیپین دچار آسیب دیدگی شد، اما در بازی های بعدی اوضاع بهتری پیدا کرد و به متین کمک کرد.

فارس: فدراسیون والیبال اعلام کرده که به متین برای حضور در جام باشگاه های جهان بازیکن نمی دهد؛ نظرتان در این خصوص چیست؟

بانیولی:من نمی دانم که این موضوع اجرا می شود یا خیر، اما فراموش نکنید که موسوی، معروف و محمودی بازیکنان متین هستند؛ علاوه بر اینکه بازیکنان تیم ملی هم هستند. این تصمیم گیری خیلی حساس است. من ابتدا با باشگاه و سپس با فدراسیون باید صحبت کنم تا راه حل بهتری پیدا کنیم.

من می گویم که قرار است یک نماینده از ایران به مسابقات جام باشگاه های جهان برود و خوب نیست که تیم ضعیفی روانه رقابت ها شود. علاوه بر اینکه این رقابت ها فرصت خوبی برای بازیکنان ایران است که حضور در یک تورنمنت معتبر جهانی را تجربه کنند. این یک شانس بزرگ است تا ایرانی ها در رده باشگاهی هم رشد داشته باشند از طرفی این موضوع برای تیم ملی هم خوب است.

سطح مسابقات جام باشگاه های جهان بالا است و تیم هایی از روسیه، برزیل و ایتالیا در این پیکارها حاضر خواهند بود. شک نکنید حضور در این تورنمنت معتبر و بزرگ برای بازیکنان والیبال ایران بسیار ارزشمند است. سایر تیم ها هم با بازیکنان ملی پوش خود به محل برگزاری بازی ها می آیند، اما این تصمیمی است که فعلا فدراسیون گرفته و امیدوارم در پایان یک اتفاق خوب رخ دهد. این فرصت خوبی است و ایرانی ها می توانند در رده باشگاهی تنه به تنه بزرگان والیبال دنیا شوند.

فارس: آیا در این خصوص با داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال صحبت کرده اید؟

بانیولی:بله؛ صحبت هایم را مطرح کرده ام و دیدگاهم را گفته ام و حالا منتظر هستم تا ببینم مسئولان باشگاه و فدراسیون به چه نتیجه ای می رسند. ما برنامه ریزی کرده و کارمان را آغاز کرده ایم و منتظر اضافه شدن ملی پوشان هستیم.

فارس: نظرتان درخصوص اسلوبودان کواچ، سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران چیست؟

بانیولی:نظر خاصی ندارم. فقط می دانم وی یک مربی جوان است. تا جایی که من به یاد دارم کواچ یک بازیکن خوب والیبال بود؛ همین! وی مربی جوانی است و چیزی از وی نمی دانم.

انتهای پیام / ن

ارسال نظر