|
|
کدخبر: ۱۶۴۴۶۶

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا - قزاقستان

نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان با پیروزی مقابل حریف تاجیکستانی در دیدار نهایی مدال طلای رقابت های قهرمانی آسیا را را از آن خود کرد.

به گزارشخبرگزاری فارس، روز دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز در آستانه قزاقستان با مسابقات ۴ وزن دوم آغاز شده است که نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف تاجیکستانی خود در دیدار پایانی به مدال طلا دست پیدا کرد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل های وی لینگ از چین به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۲ بر یک(با ضربه فنی) مقابل کان تات از ویتنام به پیروزی دست یافت و به نیمه نهایی رسید.

حسین خانی در این مرحله هم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد اختیار نوروزوف، دارنده مدال نقره ۲۰۱۱ آسیا از ازبکستان به پیروزی رسید و به فینال ۷۰ کیلو راه پیدا کرد. وی در دیدار پایانی با توجه به عدم حضور سومیرشوح ووخیدوف از تاجیکستان به عنوان فرد پیروز اعلام و قهرمان شد. در این وزن ۱۲ کشتی گیر وزن کشی کردند.

به گزارش فارس، پیش از این مسعود اسماعیل پور در روز دوم مدال طلای ۶۱ کیلوگرم را برای ایران به ارمغان آورده بود. ایران در روز اول هم موفق به کسب ۳ مدال طلا توسط محمدی، جوکار و قاسمی شده بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر