|
|
کدخبر: ۱۶۵۷۰۵

با ماشین شدن شکل زندگی بدن اکثر افراد جامعه رو به چاقی و اضافه وزن هستند برای مبارزه با این مشکل انتخاب نوع ورزش مناسب به ما کمک بسیاری می کند.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، با توجه به اینکه هنگام انجام ورزش های موازی بدن تعریق بیشتری می کند افراد فکر می کنند که کالری بیشتری می سوزانند و چربی از دست می دهند، در صورتیکه فقط آب بدن کاهش می یابد و توان موازی بدن بالا می رود و در نهایت چربی کمتری می سوزانیم.

البته نمی توان گفت که با ورزش های موازی همانند ایروبیک، دوچرخه سواری، پیاده روی… چربی نمی سوزانیم اما از آنجائیکه با سرعت خاصی این تمرینات انجام می شود افراد عادی مدت کوتاهی می توانند با سرعت مشخص تمرین کنند و زود خسته می شوند ضمن اینکه ورزش های موازی تنها در مد ت تمرین به چربی سوزی کمک می کند و جز ورزش هایی نیست که پس از انجام تمرین نیز بدن همچنان چربی سوزی دارد.

جالب است بدانید که ورزش های قدرتی مثل کار با وزنه نه تنها در طول انجام تمرین بدن کالری می سوزاند بلکه در زمان استراحت بعد از تمرین نیز سوخت و ساز بدن بالا می رود و به طور کلی افراد که ورزش های قدرتی مثل بدنسازی و کار با وزنه انجام می دهند متابولیسم بالاتری نسبت به افرادی که ورزش های موازی انجام می دهند دارند

به طور کلی تحقیقات نشان می دهند که ماهیچه ها بسیار بیشتر از چربی ها در هفته کالری می سوزانند پس هر چه بافت ماهیچه ای بدن را افزایش دهیم سوخت وساز بدن نیز بالا می رود و در نهایت چربی سوزی بیشتری خواهیم داشت از طرفی با بالا بردن بافت ماهیچه ای بدن مقاومت بدن برای مقابله با بیماری ها نیز بیشتر است.

با توجه به مزایا و محاسنی که برای یک بدن عضلانی برای کاهش بیشتر چربی گفتیم نکته قابل اهمیت این است که ورزش هایی همانند ایروبیک تأثیر بسیارکم و ناچیزی بر روی بافت عضلانی بدن دارند و ورزش های استقامتی همانند(کار با وزنه) برای این هدف مناسب هستند.

انجام این دو نوع تمرینات به همراه هم(ایروبیک و کار با وزنه) مهمترین کمک به بدن برای سوزاندن چربی های اضافی است. زیرا به دنبال بالا بردن توان هوازی بدن و رسیدن به چالاکی با انجام تمرینات ایروبیک اکسیژن به بدن بیشتر می رسد و این امر باعثمی شودتا بدن برای انجام تمرین با وزنه دربهترین شرایط خود قرار بگیرد و با افزایش حجم ماهیچه ای روبه رو می شویم که با تمرینات استقامتی علاوه بر افزایش بافت عضلانی و کاهش چربی حفظ به تراکم استخوان هم کمک می شود.

نکته قابل توجه دیگر این است که درست است که وزن عضله بیشتر از چربی است و شاید با افزایش بافت عضلانی فردی که درحال کاهش وزن است، دچار نگرانی شود که کاهش وزنش چشمگیر نبوده است امادرحقیقت چون حجم عضله بسیارکمتر از چربی است با افزایش ماهیچه بدن شکل زیباتری می گیرد.

با تلفیق تمرینات ایروبیک و وزنه حدود ۶۰ درصد به کاهش وزن خود کمک می کنید و کافی است سه روز درهفته را به تمرینات هوازی و دو روز را به کار با وزنه اختصاص دهید البته با این میزان کار با وزنه شاید به حجم عضلانی بالایی همانند بدنسازان نرسید اما در کنار اینکه سوخت وساز بدنتان افزایش پیدا می کند با سخت شدن و تغییر شکل ماهیچه های بدن به بدنی خوش فرم می رسید.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار