|
|
کدخبر: ۱۶۶۴۹۲

طلوعی در گفت وگو با فارس:

پیشکسوت و مربی شمشیربازی گفت: فدراسیون شمشیربازی یک ریال هم به هیات ها کمک نمی کند و تمام توجه شان به اسلحه سابر است.

کیومرثطلوعی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در مورد انتقادهایش به فدراسیون شمشیربازی اظهار داشت: ۵۰ سال در شمشیربازی فعالیت داشته ام و به خوبی می دانم در این رشته چه خبر است. متاسفانه تا لب به انتقاد باز می کنیم فریاد آقایان بلند می شود. ما باید انتقادپذیر باشیم و اگر ایرادی داریم بپذیریم و در جهت رفع آن تلاش کنیم. هیچکس عقل کل نیست و قطعا اشتباه دارد، اما مسئولان فدراسیون اشتباه خود را نمی پذیرند.

وی ادامه داد: پیمان فخری، دبیر فدراسیون شمشیربازی که خودش سابریست بوده است عملا فقط به این السحه توجه می کند و سایر اسلحه ها از یاد رفته است. در طول سال چند مسابقه نه چندان معتبر هم فلوره و اپه را اعزام می کنند. متاسفانه بازیکنان خوب مانند علی یعقوبیان و محمد رضایی را هم کنار گذاشته اند.

پیشکسوت و مربی شمشیربازی با اشاره به اینکه هیچ کمکی به هیئت ها نمی شود، گفت: آقایان خودشان در تهران نشسته اند و می گویند باید اداره کل ورزش و جوانان استان ها به هیات ها کمک کنند. یک بازیکن باید ۶ سال زحمت بکشد که به قهرمان تبدیل شود در صورتی که هیچ اعتباری هم داده نمی شود. ۲۰ میلیون تومان هزینه ایاب و ذهاب ما برای حضور در مسابقات شده است و تنها ۵ میلیون تومان از اداره کل به ما کمک کردند.

طلوعی گفت: فخری دبیر فدراسیون بار هم به اصفهان نیامده است تا تاز نزدیک مسائل و مشکلات را ببیند و باقرزاده هم تنها یک بار آماده است.

وی در مورد اینکه گفته می شود دلیل کم توجهی به فلوره و اپه نتایج ضعیف آنها در مسابقات مختلف بوده است، گفت: این طور نیست آنها در مسابقات امیدهای آسیا در کویت هم نتیجه خوبی گرفتند و در جوانان و نوجوانان هم خوب بودند. در حالی که سابریست ها در مسابقات اردن حذف شدند.

طلوعی در خصوص اینکه برادرزاده اش فلوره کار می کند و انتقاد او بیشتر به خاطر کم توجهی به آنها است، گفت: اصلا این طور نیست. صحبت من کلی مطرح می شود. من در هر سه اسلحه شاگرد تربیت کرده ام. آقایان بروند و ببینند در سال ۹۲ چند بار تیم ملی سایر و چند بار فلوره و اپه اعزام شد؟

وی در پاسخ به این سوال که اگر مشکلی وجود دارد چرا فرد دیگری به غیر از خود باقرزاده نامزد انتخابات ریاست فدراسیون نشده است، گفت: همه می دانند هرکسی بیاید باز هم باقرزاده انتخاب می شود. من نمی گویم باقرزاده کنار برود، بلکه اشتباهاتش را برطرف کند و نگاهش به تمام ایران و هر سه اسلحه باشد.

انتهای پیام / ن

ارسال نظر