|
|
کدخبر: ۱۶۶۵۴۸

اگر قرار باشد هرکس کار خودش را بکند، تیم ملی معنا پیدا نمی کند

رئیس کمیته فنی شنا گفت: دوست دارم شرایطی فراهم شود تا رهام پیروانی بتواند بازهم در تیم ملی شنا حضور پیدا کند اما ۶ ماه محرومیت در انتظار وی است.

فرشاد کرمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، درمورد اعزام رهام پیروانی به صورت انفرادی به مسابقات بین المللی دوبی و کسب سهمیه A المپیک نانجینگ اظهار داشت: بهتر بود که رهام در قالب تیم ملی به مسابقات اعزام می شد؛ ما در این راستا بسیار تلاش کردیم، اما این امر امکان پذیر نشد. از وی خواستیم تا در اردوی تیم ملی حاضر شود، اما پدر وی تماس گرفت و گفت که پسرش در ایران نیست، اما چندی بعد فهمیدیم که وی در شیراز است. وقتی یک ورزشکار به تیم ملی اهمیت نمی دهد، نمی تواند در قالب تیم ملی در مسابقات حضور پیدا کند. وقتی چنینی شرایطی حاکم می شود ما فکر می کنیم که ورزشکار دوست ندارد با پرچم جمهوری اسلامی ایران در مسابقات برون مرزی حضور پیدا کند.

رئیس کمیته فنی شنا، خاطرنشان کرد: شنا با وجود اینکه یک رشته انفرادی است، اما ورزشکارانش باید در قالب یک تیم به رقابت ها اعزام شوند. نظم و انضباط تیمی در رشته شنا حرف اول را می زند. شرایط ورزشکاران باید در اردوها بررسی شود. ما به همه اجازه دادیم که با مربیان خود تمرین کنند، اما وقتی برای تیم ملی انتخاب می شوند باید با کادر فنی تیم ملی هماهنگ باشند و برنامه های را به صورت مشترک برگزار کنند. ما حتی از پیروانی خواستیم در اردوها حاضر شود، اما برنامه مربی خودش را مرور کند، اما بازهم این شرایط را قبول نکرد.

فرشاد کرمی عنوان کرد: وقتی یک فوتبالیست در اردوهای تیم ملی حاضر نشود، آیا مربی قبول می کند که وی را در ترکیب اصلی قرار دهد؟ متاسفانه پیروانی بدون مجوز از شورای برون مرزی و بدون هماهنگی با فدراسیون به این مسابقات مهم اعزام شد و طبیعی است مشکلاتی برای وی ایجاد شود. باتوجه به رای کمیته انضباطی فکر می کنم که ۶ ماه محرومیت در تمام مسابقات بین المللی در انتظار رهام پیروانی باشد؛ رای اصلی صادر نشده است، اما چون حکم قبلی تعلیقی بود فکر می کنم حالا این حکم قطعی شود.

وی ادامه داد: متاسفانه بارها با پدر رهام صحبت کردم و از وی خواستم که در چارچوب قوانین عمل کند؛ کسی که تخلف می کند جریمه می شود و خسارت هایی را هم باید پرداخت کند. وقتی کسب سهمیه خارج از تیم ملی شنا فایده ای ندارد، برای چه پیروانی در مسابقات شرکت کرد؟ مانند این است که چون گواهینامه رانندگی دارم می توانم از چراغ قرمز عبور کنم؛ به هر حال باید در چارچوب قانون پیش برویم.

کرمی عنوان کرد: من واقعا رهام را دوست دارم و همیشه تلاش کردم که شرایط را برای حضور وی در تیم ملی فراهم کنم. الان هم دوست دارم جلساتی برگزار شود تا رهام بتواند به تیم ملی بیاید و مشکلاتش حل شود. اگر قرار باشد هرکسی کار خودش را بکند تیم ملی معنایی پیدا نمی کند.

انتهای پیام / م

ارسال نظر