|
|
کدخبر: ۱۶۷۳۱۷

گارسیا به فرهنگ بدگمانی در کالچو دامن می زند

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم فوتبال یوونتوس پس از نزدیک تر شدن تیمش به کسب سومین اسکودتوی متوالی به جنگ روانی که همتای فرانسوی اش در رم به راه انداخته بود پاسخ داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال یوونتوس شب گذشته(دوشنبه) در چارچوب دیدارهای هفته سی وپنجم سری A ایتالیا موفق شد میزبان خود ساسولو را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد و در آستانه کسب سومین عنوان قهرمانی متوالی اش در این رقابت ها قرار بگیرد. یووه دوشنبه هفته بعد با پیروزی در بازی خانگی خود برابر آتالانتا تحت هر شرایطی قهرمان می شود. این در شرایطی است که اگر رم روز یکشنبه نتواند در خانه کاتانیا سه امتیاز را از آن خود کند، بانوی پیر به عنوان قهرمان لیگ از آتالانتا پذیرایی خواهد کرد.

بانوی پیر در حالی موفق به کسب این پیروزی شد که یک روز قبل از بازی، رودی گارسیا، سرمربی رم، تنها رقیب یوونتوس برای کسب اسکودتو ادعا کرده بود آنتونیو کونته، سرمربی یوونتوس و بازیکنانش از نظر روانی تحت فشار قرار داشته و بیم آن را دارند که جام قهرمانی را به رم تقدیم کنند.

یووه اما به آسانی از سد ساسولو گذشت تا پاسخ قاطعی به سرمربی فرانسوی جالوروسی بدهد. آنتونیو کونته اما به این بسنده نکرد و شخصاً جواب همتای فرانسوی اش در رم را داد.

وی به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: شنیده ام بعضی ها گفته اند کاری که رم دارد انجام می دهد فرا زمینی است اما من می گویم که ما هشت امتیاز بالاتر از رم قرار داریم و علاوه بر آن در نیمه نهایی لیگ اروپا هستیم. اگر موفقیت های رم فرازمینی است پس آن وقت واژه ای وجود ندارد که من با آن بخواهم موفقیت های یوونتوس را توصیف کنم. هر کاری که یوونتوس انجام می دهد برای همه خیلی سریع به یک عادت و یک الزام تبدیل می شود. حتی اگر لیگ اروپا را هم فتح کنیم آن را بی ارزش جلوه می دهند اما اگر ببازیم و آن را از دست بدهیم می گویند یووه برای رقابت های اروپایی آماده نیست. مردم طوری در مورد موفقیت های ما حرف می زنند که انگار یک اتفاق عادی رخ داده است.

کونته افزود: به نظر من این حربه ها روی تیم هایی که در تعقیب یوونتوس قرار دارند نتیجه می دهد نه روی ما. آنها بهتر است مراقب حرف هایی که می زنند باشند. رم و گارسیا با بیان ادعاهایی همچون اینکه یوونتوس برای رسیدن به موفقیت هایش از همه کمک می گیرد کاری جز پروراندن فرهنگ سوءظن و بدگمانی در فوتبال ایتالیا کاری انجام نمی دهند و به نظر من این نشانه پسرفت آنهاست. اگر این فرهنگ فوتبال است، من آن را یک پسرفت می دانم.

کونته پس از به ثمر رسیدن گل سوم تیمش توسط فرناندو یورنته در فاصله ۱۴ دقیقه به پایان بازی آنقدر خوشحال شد که با زانو های خود روی چمن ورزشگاه سر خورد، کاری مشابه با خوشحالی ژوزه مورینیو در زمان مربیگری اش در رئال مادرید. او درباره دلیل این کار خود گفت: تنها چیزی که آن لحظه در سر من می گذشت این بود که ما یک گام مهم رو به جلو برای کسب یک اسکودتوی تاریخی برداشتیم، چرا که این سومین قهرمانی متوالی ماست. من همیشه شور و شوق خاصی نسبت به فوتبال داشته ام، از همان روزی که دوران بازیگری ام را با تیم آرِتزو آغاز کردم. چه زمانی که بازیکن بودم، چه حالا که مربی ام، هرگز این شور و شوق را از دست نداده ام.

انتهای پیام /

ارسال نظر