|
|
کدخبر: ۱۶۷۳۴۴

نسیمی شاد ۷۰۴ و رهام پیروانی ۶۹۵ امتیاز کسب کرده اند

مربی تیم ملی شنای جوانان ایران گفت: با توجه به قوانین، هنوز حضور هیچ شناگری در مسابقات المپیک جوانان قطعی نیست.

خشایار حضرتی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، درخصوصچگونگی حضور شناگران در رقابت های المپیک جواناناظهار داشت: قانون تغییر پیدا نکرده و اتفاق خاصی هم رخ نداده است، بلکه فینا در قوانین وایدکارت تغییراتی ایجاد کرده است. پیش از این هم اعلام شده بود که چیزی به نام سهمیه A, B وجود ندارد و فینا بر اساس فیناپوینت شناگران را انتخاب می کند.

وی ادامه داد: یکی از معیارها این است که ۱۶ تیم اول مسابقات جهانی بارسلونا هرکدام ۸ سهمیه(۴ پسر و ۴ دختر) خواهند داشت و پس از آن هر تیم ۴ سهمیه(۲ پسر و ۲ دختر) خواهد داشت. اگر در آن شانزده تیم اول مسابقات بارسلونا تیمی از یک قاره حضور نداشته باشد، تیم اول آن قاره می تواند ۸ سهمیه داشته باشد.

مربی تیم ملی شنای جوانان ایران خاطرنشان کرد: سهمیه A, B معنای چندانی ندارد، چراکه در قوانین آمده است که هیچ شناگری به صورت اتوماتیک نمی تواند راهی مسابقات المپیک جوانان شود، بلکه فینا بر اساس فیناپوینت تصمیم می گیرد تا کدام ۱۴۰ شناگر به مسابقات نانجینگ اعزام شوند.

حضرتی درمورد شرایط رهام پیروانی عنوان کرد: این شناگر توانست سهمیه A کسب کند، اما براساس قوانین هیچ شناگری حضورش در رقابت های المپیک جوانان قطعی نیست و اگر بخواهیم بر اساس فیناپوینت شرایط را بررسی کنیم متوجه می شویم که شانس آریا نسیمی شاد بیشتر از پیروانی است، چراکه وی ۷۰۴ امتیاز دارد و پیروانی ۶۹۵ امتیاز کسب کرده است.

وی با بیان اینکه بر اساس قوانین آریا نسیمی شاد شانس اول است، گفت: با قوانین و شرایطی که وجود دارد آریا نسیمی شاد شانس بیشتری نسبت به رهام پیروانی دارد. به هر حال باید منتظر ماند و دید که فدراسیون جهانی شنا چه تصمیمی خواهد گرفت.

انتهای پیام / م

ارسال نظر