|
|
کدخبر: ۱۶۷۳۷۶

اولین سری فینال هفت مسابقه ای؛

سرمربیان هر ۲ تیم مهرام و پتروشیمی بندرامام با وجود اصرار فدراسیون به سری ۵ مسابقه ای فینال، اصرار به افزایش تعداد مسابقات داشتند. هر دو مربی از دلایل خود برای این کار گفتند.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم بسکتبال مهرام باید اواسط خرداد ماه در مسابقات جام باشگاههای آسیا شرکت کند و به همین دلیل نیز زودتر تمام شدن لیگ به نفع این تیم بود تا علاوه بر فرصت آماده سازی قبل از مسابقات، مهلتی نیز برای استراحت به بازیکنان داده شود اما مصطفی هاشمی سرمربی مهرام نظر دیگری در این مورد دارد.

از طرفی تیم پتروشیمی هم با توجه به امتیاز خانگی در دو دیدار اول، در سری ۵ مسابقه ای کار راحتتری پیدا می کرد با این وجود مهران حاتمی سرمربی پتروشیمی هم با این موضوع موافق نیست.

هاشمی: تاثیر مسابقه بیشتر از تمرین است

مصطفی هاشمی توضیح می دهد: هر چه بازیها بیشتر باشد به نفع تیم من است. تاثیری که قرار داشتن در جریان مسابقات دارد در تمرینات بیشتر نیست. حتی اگر یک هفته قبل از اعزام به جام باشگاهها وقت داشته باشیم هم برای من مشکلی نیست البته با زمانبندی فعلی نزدیک به سه هفته بعد از لیگ وقت داریم.

وی در مورد بازی فینال و جبران شکست سال قبل اشاره کرد: من سال قبل در مهرام نبودم اما امسال بازیهای واقعا سختی داریم. نتیجه فینال غیر قابل پیش بینی است. هر تیمی تمرکز، صبر و حوصله بیشتری داشته باشد، برنده بازی می شود.

هاشمی در مورد پیشنهاد فرصت یک روز استراحت بین بازیهای اول و دوم و همچنین بازیهای سوم و چهارم گفت: وقتی این بحثها را مطرح می کنم محکوم به خیلی چیزها می شوم اما این استراحت به نفع هر دو تیم بود تا هم ریکاوری انجام دهند و هم فکرشان را بعد از بازی اول جمع کنند.

وی همچنین از فرستادن اسامی جام باشگاهها و رد کردن نام چند بازیکن خارجی خبر داد که از بین آنها بازیکنان اصلی اعزامی به مسابقات مشخص می شود.

برنامه ما روی فینال هفت مسابقه ای بود

مهران حاتمی در سوی دیگر فینال می گوید: دوست داشتیم تعداد بازیهای فینال بیشتر شود تا تجربه بازیکنان هم افزایش پیدا کند. از طرفی حضور مهرام در ماهشهر غنیمت است و برای تماشاگران این تعداد بازی بهتر است امیدوارم بازیهای خوبی را هم در این مرحله به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: ما از ابتدا هم روال کار خود را بر این گذاشته بودیم که مرحله اول پلی آف به صورت دو از سه بازی باشد، مرحله نیمه نهایی به شکل ۳ برد از ۵ بازی و فینال ۴ از ۷ برگزار شود.

حاتمی با تاکید بر اینکه ارسلان کاظمی مشکلی برای بازیهای فینال ندارد و اسماعیلی نیز با وجود ۳ بار شکستن بینی مشکلی برای ادامه کار نخواهد داشت ادامه داد: مهرام تیم خوب و بزرگی است و بازی کردن مقابل آنها برای همه سخت به نظر می رسد. ما هم تلاش می کنیم اشتباهات قبلی خود را جبران کنیم. این فینال می تواند نمایش و سرمایه خوبی هم برای تیم ملی باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر