|
|
کدخبر: ۱۶۸۹۸۱

دلم برای داورزنی می سوزد

خبرگزاری تسنیم: سرمربی پیشین تیم والیبال نوجوانان ایران گفت: کواچ در تیم پروجا نشان داده که راه ولاسکو را نمی رود.

ایرج مظفری در مورد تاخیر سرمربی صرب تیم ملی والیبال در پیوستن به اردوی تیم ملی به دلیل حضور تیمش در فینال لیگ ایتالیا به خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیمگفت: پیشنهاد من به فدراسیون والیبال این بود که در لیگ جهانی ۲۰۱۴ با کادر فنی ایرانی شرکت کنیم که الان هم در واقع همین طور است. دیر ملحق شدن کواچ به به تیم ملی ایران می تواند تاثیر بسیار مثبت یا بسیار بدی روی تیم بگذارد که احتمال رخ دادن هر کدام یکسان است.

وی ادامه داد: عملکرد کواچ در تیم پروجا خوب بوده ولی شرایط کار در تیم ملی کاملا متفاوت است. در باشگاه برای جبران ضعف یک تیم می توان از هر بازیکنی با هر ملیتی استفاده کرد اما یک مربی در تیم ملی با محدویت بازیکن روبروست.

مظفری عنوان کرد: کواچ در تیم پروجا نشان داده که راه ولاسکو را نمی رود. ولاسکو در هیچکدام از بازی هایش از ۲ لیبرو استفاده نکرد اما کواچ در پروجا از ۲ لیبرو استفاده می کند. علت این کار را از ولاسکو پرسیدم اما جواب درستی به من نداد. حریفان ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۴ بسیار سخت تر از سال قبل و هر کدام امید قهرمانی هستند. شاید یکی از دلایلی که ولاسکو از ایران رفت همین دیدارهای سخت بود.

سرمربی سابق تیم والیبال نوجوانان ایران در مورد عدم انتخابش در این پست اظهار داشت: یکی از مواردی که من روی آن اصرار داشتم، بستن قرارداد با مربی ایرانی بود. داشتن حکم با قرارداد، تفاوت زیادی دارد. قرارداد شامل بیمه و تضمین اجرا شدن خواسته های یک مربی است. قرارداد، تاریخ شروع و خاتمه دارد و مربی می تواند برای آینده خود برنامه ریزی کند. در قرارداد، میزان حقوق، پاداش و دستمزد مربی مشخص شده و او امنیت شغلی و تضمین مالی دارد اما در حکم تکلیف هیچکدام مشخص نیست. من در این قضیه ققط به دنبال حفظ شأن مربی ایرانی هستم ضمن اینکه اگر از نظر مالی تامین باشم فقط روی یک تیم تمرکز خواهم کرد.

مظفری گفت: ۶ سال برای رده نوجوانان زحمت کشیدم و ۲ سال به همراه همکارانم روی استعدادیابی از تمام نقاط ایران وقت گذاشتم اما حالا شاهد بازیکن صغر سنی در تیم نوجوان هستم. این یعنی تمام زحمات ۲ ساله ما بیهوده بوده است. شاید باور نکنید ولی من دلم برای رئیس فدراسیون می سوزد چون اطرافیان او کسانی هستند که اگر هر شخص دیگری هم رئیس بود با او کنار می آمدند و کار می کردند.

مظفری در پایان گفت: فدراسیون والیبال صربستان روی یکی از ملی پوشان سابق خود مثل کواچ سرمایه گذاری و از او حمایت می کند تا به فینال لیگ ایتالیا و سرمربیگری تیم ملی یک کشور می‎رسد اما بازیکنانی مثل من، بهنام محمودی و محمد ترکاشوند کجا هستند؟!

انتهای پیام /

ارسال نظر