|
|
کدخبر: ۱۶۹۲۹۹

دومین بازی فینال سوپرلیگ بسکتبال؛

تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام در شرایطی که هر لحظه امکان تغییر نتیجه بازی در ثانیه های آخر بازی دوم با مهرام وجود داشت برتری خود را با تجربه بازیکنان حفظ کرد و ۲ بر صفر در سری فینال پیش افتاد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام در روز دوم فینال سوپرلیگ بسکتبال هم موفق به شکست مهرام شد.

پتروشیمی در این بازی تغییری در ترکیب اولیه خود نسبت به روز قبل نداشت اما مهرام محمد اوجاقی را کنار اصلانی، نیکخواه، ساهاکیان و حدادی در ترکیب اولیه قرار داد.

مهرامی ها شروع متفاوتی نسبت به روز اول داشتند و در حالی که با ۶ امتیاز در اواسط کوارتر عقب بودند تا پایان ده دقیقه بازی را ۱۷-۱۷ مساوی کردند.

گیبسون که در روز اول عامل اصلی برد پتروشیمی بود بهتر از روز قبل مهار شد و تا پایان نیمه هم تنها هفت امتیاز به دست آورد. حامد حدادی هم در ترکیب مهرام نقش پررنگتری داشت. حدادی تا پایان نیمه اول ۱۰ امتیاز به دست آورد.

مهرامی ها در مجموع دفاع بهتری نسبت به بازی اول داشتند.

ارسلان کاظمی در ترکیب پتروشیمی تا پایان کوارتر اول سه خطایی شده و روی نیمکت نشست. کوارتر اول در شرایطی به پایان رسید که مسعود سلیمانی، علی دورقی و بهنام یخچالی از روی نیمکت پتروشیمی وارد بازی شدند.

نیمه اول به نفع مهرام


بازیکنان مهرام در کوارتر دوم برای دقایقی فرصت پرتابهای باز پیدا کردند و ابتدا با سه امتیازی اوشین ساهاکیان برای اولین بار با نتیجه ۲۴ بر ۲۳ پیش افتادند. بعد از دو شوت دیگر هم با پرتاب مشابه از صمد نتیجه ۲۷ بر ۲۳ شد.

مهرامی ها با همین فرصت نیمه اول را هم با نتیجه ۳۰ بر ۲۷ بردند.

اوشین ساهاکیان با ۱۰ امتیاز و ۶ ریباند بهترین بازیکن مهرام در نیمه اول بود و سینانویچ با ۱۰ امتیاز و ۹ ریباند بهترین بازیکن پتروشیمی در این نیمه بود.

شروع نیمه دوم با یک توقف

بین دو پنالتی اوشین ساهاکیان در شروع نیمه دوم، برق بخشهایی از سالن قطع شد و وقفه ای چند دقیقه ای در بازی پیش آمد.

ارسلان کاظمی بعد از چند دقیقه نیمکت نشینی به خاطر خطاهای بالا، به زمین برگشت و با یک اسلم دانک ورود خود را اعلام کرد. صمد در طرف دیگر سومین خطای خود را ثبت کرد.

پتروشیمی با سه امتیازی گیبسون در چهارمین دقیقه نیمه بار دیگر با نتیجه ۳۲ بر ۳۱ پیش افتاد.
گیبسون در نیمه دوم فرصتهای بهتری برای گلزنی پیدا کرد.

مهرامی ها قبل از اتمام کوارتر سوم با چهار خطایی شدن صمد، مجبور به تعویض وی شدند.

گیسبون هم دقایقی بعد با خطا روی حامد حدادی، چهار خطایی شد اما در زمین ماند و بعد از پنالتی های حدادی یک پرتاب سه امتیازی را به گل رساند.

حدادی بهترین بازیکن مهرام و گیبسون بهترین بازیکن پتروشیمی در کوارتر سوم بودند.

عملکرد ضعیف سایر بازیکنان مهرام که فضای گل زدن را برای بازیکنان پتروشیمی خالی می گذاشتند صدای حدادی را در آورده بود.

پتروشیمی کوارتر سوم را با نتیجه ۲۲ بر ۱۳ برد.

مقاومت مهرامی ها

مهرام در کوارتر آخر کنترل روانی بهتری روی بازی داشت و جلوی اوج گرفتن حملات پتروشیمی را با یک توقف در بازی گرفت.

سینانویچ بازیکن بلند قد پتروشیمی که از حدادی موفقتر نبود اما در زیر حلقه جلوی وی را گرفته بود با پنجمین خطا در میانه کوارتر از زمین خارج شد. مهدی اسماعیلی جای نژاد را در زمین گرفت.

در این دقایق حامد حدادی و صمد نیکخواه با همکاری هم اختلاف را روی دو امتیاز نگه داشتند و این شرایط تا دو دقیقه آخر ادامه پیدا کرد تا زمانی که گیبسون با یک خطا / گل به نجات پتروشیمی آمد و اختلاف ۵ امتیاز شد.

جاناتان در حالی که دو ضد حمله مهرام به نتیجه رسیده بود با پرتاب سه امتیازی و گل چند ثانیه بعد باز هم تاثیرگذاری خود را نشان داد و کار به نفع پتروشیمی تمام شده به نظر می رسید.

اما سعید داورپناه در شش ثانیه مانده به پایان بازی در حالی که اختلاف چهار امتیاز بود با یک پرتاب سه امتیازی امید مهرام را زنده کرد و خطایی روی گیبسون انجام داد.

داوران وقت بازی را دو ثانیه و شش دهم ثانیه اعلام کردند در حالی که بازی ۶۷ بر ۶۶ به نفع پتروشیمی بود.

شروع دوباره بازی به دست پتروشیمی افتاد و بلافاصله بازیکنان مهرام خطایی روی گیبسون انجام دادند تا مالکیت توپ را بعد از پرتابهای پنالتی به دست آورند. این اتفاق افتاد و در حالی که شوت راه دور صمد نیکخواه به حلقه برخورد کرد، توپ وارد سبد نشد و ماهشهری ها با نتیجه نهایی ۶۸ بر ۶۶ برای دومین بار برنده فینال شدند.

حواشی مسابقه:
درحالی که بانوان اجازه حضور در بازیهای سابق ماهشهر را داشتند برای بازی امروز اعلام شده بود که بانوان تماشاگر حق ورود به سالن را ندارند.
حسن نیکخواه تنها تغییر کوبل داوری نسبت به روز گذشته بود که جای محمد شهمیرزادی را گرفته بود.
دیدار دوم فینال از شبکه ورزش به صورت مستقیم پخش می شد. در جریان کوارتر اول به اشتباه عنوان بازیهای نیمه نهایی لیگ به جای فینال در شبکه ورزش درج شده بود.
داور مسابقه تا پایان کوارتر اول یک بار به هر کدام از مربیان دو طرف تذکر داد.
مشکل برق سالن در شروع نیمه دوم برای دقایقی باعثتوقف بازی شد.
حامد حدادی در اواسط کوارتر سوم با حالت اعتراض برای صحبت با ناظران بازی رفت.
صمد نیکخواه در کوارتر چهارم با نیمکت پتروشیمی برخوردی داشت. صمد از خوشحالی بازیکنان پتروشیمی بعد از اعلام خطای حدادی ناراحت بود. این وقفه در شرایطی پیش آمد که بازیکنان پتروشیمی روی دور امتیاز آوری بودند و وقفه در بازی آنها به مهرام کمک کرد.
ارسلان کاظمی در دقیقه آخر بازی به خاطر مصدومیت مچ پا از زمین خارج شد.
گیبسون در نیمه دوم بارها تماشاگران ماهشهری را به هیجان آورد.

ارسال نظر