|
|
کدخبر: ۱۷۰۴۵۰

برای حضور در لیگ الماس

خبرگزاری تسنیم: مسابقات دوومیدانی لیگ الماس با حضور ۳ ورزشکار ایران برگزار می شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمو به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، این رقابت ها روز جمعه ۱۹ اردیبهشت در حالی در قطر آغاز خواهد شد که مهدی زمانی در ۴۰۰ متر، حسن تفتیان در ۱۰۰ متر و احسان حدادی نایب قهرمان المپیک در پرتاب دیسک در این رقابت ها حضور دارند. مهدی زمانی قهرمان ماده ۴۰۰ متر مسابقات داخل سالن آسیا و حسن تفتیان رکورددار ۱۰۰ متر ایران با توجه به درخشش در سال ۹۲ و ثبت رکوردهای مطلوب عازم این رقابت ها می شوند.

احسان حدادی بامداد روز چهارشنبه راهی قطر می شود تا در فاصله ۲ روز مانده به مسابقات در محل برگزاری این رقابت‎ ها حضور پیدا کند. مهدی زمانی و حسن تفتیان نیز قرار است اواسط هفته راهی قطر شوند.

احسان حدادی نایب قهرمان المپیک و تنها دوومیدانی کار ایران که در جمع ۳ پرتابگر برتر جهان قرار دارد مانند سال های گذشته در این رقابت ها شرکت می کند. حدادی در مراحل مختلف لیگ الماس موفق به کسب عنوان شده است.

رقابت های لیگ الماس از سال ۲۰۱۰ جایگزین لیگ طلایی دوومیدانی شد و امسال نخستین مرحله از چهارمین دوره این مسابقات در کشور قطر برگزار خواهد شد.

در این رقابت ها ۸ ورزشکار برتر هر ماده در دنیا حضور خواهند داشت که بنا بر رایزنی های رئیس کنفدراسیون آسیا قرار است برای نخستین بار برترین های آسیا نیز در ۲ ماده با یکدیگر به رقابت بپردازند.

در مسابقات دایموند لیگ ۲۰۱۴ دوومیدانی کاران در بخش مردان در مواد پرتاب وزنه، پرش با نیزه، دو ۸۰۰ متر، پرش ارتفاع، دو ۱۰۰ متر(در دو گروه)، دو ۴۰۰ متر مانع، پرتاب نیزه، پرش سه گام، دو ۱۵۰۰ متر، دو ۳۰۰۰ متر و پرتاب دیسک، در بخش زنان در مواد پرتاب دیسک، پرش طول، دو ۱۵۰۰ متر، دو ۱۰۰ متر، دو سه هزار متر و دو ۴۰۰ متر پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر