|
|
کدخبر: ۱۷۲۱۶۱

درویش زاده در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: ژیمناستیک زیر ساختی برای تمام رشته هاست و به همین دلیل باید به بازی های آسیایی اینچئون اعزام شود.

جعفر درویش ‎زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیمدر خصوص اعلام اسامی رشته هایی که قرار است عازم بازی های آسیایی شوند، اظهار داشت: تعدادی از فدراسیون های اعزامی مشخص شده اند و در خصوص اعزام ۱۱ رشته هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

وی با اشاره به نشستی که با مسئولان ارشد کمیته ملی المپیک داشت، عنوان کرد: برنامه های خود را به آقایان هاشمی و شهنازی رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک ارائه دادیم. سوابق گذشته نشان می دهد که ژیمناستیک را به عنوان رشته ای حمایتی و زیرساختی به بازی ها اعزام می کردند. این رشته ورزشی همواره در بازی های آسیایی از جمله دوره گذشته حضور داشته است.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: تیم ملی ژیمناستیک ۲ سال پیش در رقابت های قهرمانی آسیا حائز رتبه خوبی شد و در رنکینگ این مسابقات رتبه درخوریداشت. ما در این مسابقات ۲ فینالیست داشتیم و در حضور کشورهایی مثل کره، ژاپن و چین که قطب های این رشته ورزشی در دنیا هستند به عنوان ششمی دست یافتیم.

وی عنوان کرد: چند سال است که هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک را می شناسم. نگاه او و کمیته ملی المپیک به رشته های پایه و ژیمناستیک مثبت است. با توجه به تجربه خوبی که ورزشکاران ما در بازی های آسیایی دوره گذشته داشته اند، احساس می کنم در این دوره هم به مسابقات اعزام شویم، ضمن اینکه تمام همّ و غم بچه های ما تمرین است و آنها از تمام کارهای خود دست کشیده اند و فقط تمرین می کنند.

درویش زاده گفت: اعتقادم داریم این رشته ورزشی به اینچئون اعزام می شود چرا که اگر این مورد محقق نشود اتفاقی نیست که به سال های گذشته اضافه شده باشد بلکه کم رنگ تر هم شده است. ژیمناستیک زیرساختی برای تمامی رشته هاست و باید به این بازی ها اعزام شود.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در خصوص خط خوردن ۳ ملی پوش از اردوی تیم ملی گفت: بحثخط خوردن مطرح نیست و آنها کنار گذاشته نشده اند. تیم سرمربی دارد و او مسئول و سکان دار خواهد بود. چند تن از ورزشکاران مازندانی تیم ملی نتوانستند به موقع در اردوی بندرعباس حاضر شوند و به همین دلیل نظر محمد آذرپی، سرمربی تیم ملی این بود که ۳ ملی پوش مذکور در این مرحله از اردو در تیم حضور نداشته باشند.

وی با یادآوری اینکه تصمیم گیرنده نهایی در حضوص بازگشت آنها به تیم ملی با نظر مستقیم سرمربی است، عنوان کرد: سرمربی تا زمانی که اقتدار نداشته باشد نمی تواند بسترسازی مناسبی برای تیم ملی داشته باشد. البته ما با سرمربی صحبت کردیم و آذرپی گفت اگر نتوانم انضباط را در تیم برقرار کنم به نتایج مناسبی هم نمی توان دست یافت.

درویش زاده خاطرنشان کرد: من به عنوان یک همراه، مشورت دهنده یا فردی که کمک کننده است تلاش می کنم بستری فراهم شود تا این نفرات به اردوی تیم ملی بازگردند.

انتهای پیام /

ارسال نظر