|
|
کدخبر: ۱۷۲۳۶۳

نمازی: او می خواهد در بالاترین سطح فوتبال بازی کند

خبرگزاری تسنیم: مدافع ایرانی تیم فوتبال وایت کپس حضور در جام جهانی را افتخاری بزرگ می داند و می گوید تنها به فوتبال فکر می کند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، استیون(مهرداد) بیت آشور، مدافع تیم فوتبال ونکوور وایت کپس کانادا که این شانس را دارد تا در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در ترکیب تیم ملی ایران باشد در گفت وگو با نشریه لس آنجلس تایمز گفت: تنها به فوتبال فکر می کنم و کاری به سیاست ندارم. حضور در جام جهانی فرصت فوق العاده ای است تا در عرصه جهانی بازی کرد.

بیت آشور که از خانواده ای ایرانی در سن خوزه آمریکا متولد شده، در پاسخ به این پرسش که «اگر همه شرایط برابر بود و تیم های ملی ایران و آمریکا به طور همزمان پیشنهاد پوشیدن پیراهن تیم هایشان را به تو می دادند، کدام را انتخاب می کردی؟» گفت: چنین چیزی هرگز رخ نمی داد.

مدافع وایت کپس پیش از این توسط یورگن کلینزمن به اردوی تیم ملی آمریکا دعوت شده بود ولی هرگز فرصت بازی پیدا نکرد تا اینکه به دعوت کارلوس کی روش پاسخ مثبت داد و پیراهن تیم ملی ایران را به تن کرد.

مدافع ۲۷ ساله تیم ملی کشورمان تصریح کرد: جام جهانی بزرگترین تورنمتت فوتبالی جهان است و بهترین بازیکنان دنیا هم در آن بازی می کنند پس احتمال حضور در این رقابت ها خود افتخار بزرگی است.

بیت آشور در خصوص اولین تجربه حضورش در تیم ملی اظهار داشت: در همان ۱۰ دقیقه اول احساس کردم که بازیکنان تیم ملی ایران مثل برادرانم هستند.

مدافع ونکوور وایت کپس که آخرین سفرش به ایران را در سن ۵ سالگی اش انجام داده بود، عنوان کرد: فرهنگ ایران هنوز هم جزیی از من است چون می دانم خانواده ام کجا به دنیا آمده اند پس احساس می کنم که رابطه قوی با ایران و فرهنگش دارم.

همچنین امید نمازی، دستیار پیشین کی روش که در حال حاضر به عنوان کمک مربی در تیم ملی فوتبال زنان آمریکا فعالیت می کند، در رابطه با دعوت از بازیکنان ایرانی که در خارج از مرزهای این کشور زندگی و بازی می کردند، گفت: در ابتدا مخالفت ها و مقاومت هایی در این باره بود ولی سرانجام یخ ها آب شد و بازیکنانی که اصالت ایرانی داشتند به ترکیب تیم ملی اضافه شدند و نشان دادند که می توانند بر کیفیت تیم ملی اضافه کنند و استقبال خوبی هم از آنها صورت گرفت.

وی تصریح کرد: پیوستن استیون به ترکیب تیم ملی لحظه دراماتیکی بود ولی من احساس خوبی دارم که او می تواند در ترکیب تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشد. او می خواهد در بالاترین سطح فوتبال بازی کند و به دنیا نشان دهد که قادر به انجام چه کاری است، پس چه جایگاهی بهتر از جام جهانی؟ بیت آشور این شانس را دارد تا با ایران در این تورنمت حضور پیدا کند. ایران کشوری است که خانواده اش از آنجا آمده اند پس چرا که نه؟

انتهای پیام /

ارسال نظر