|
|
کدخبر: ۱۷۲۴۰۵

گزارشی از اهداف جدید دروازه بان ایران

دنیل داوری یکی از بازیکنانی است که با این رویا وارد جام جهانی می شود ضمن انجام بازی خوب برای تیم کشور خود، بتوانند امکان یافتن تیم باشگاهی جدیدی را برای خود پیدا کنند.

به گزارشخبرگزاری فارس، در ادوار گذشته بازیکنان زیادی از تیم های مختلف در جام جهانی خوش درخشیدند و بعد با پیشنهاد های کاری بهتری روبه رو شدند. این اتفاق در جام جهانی که ۳۶ روز دیگر در برزیل آغاز خواهد شد، می تواند برای دنیل داوری، دروازه بان لژیونر تیم ملی کشورمان نیز روی دهد.

به همین دلیل است که روزنامه «سولن آلب کوریر» گزارشی از گلر کشورمان در این ارتباط تهیه و منتشرکرده است.

در این گزارش که توسط «گرولد کنر» انتشار یافته، عنوان شده گلر ۲۶ ساله شاغل در بوندس لیگا آلمان امیدوار است با حضوری درخشان در تیم ملی و احتمالا جام جهانی امکان رفتن به تیمی جدید را بیابد.

* دنیل و تجربه هیجان انگیز ترین روزهای زندگی ورزشی

در ابتدای این گزارش عنوان شده است: دنیل داوری هم اکنون هیجان انگیزترین روزهای زندگی ورزشی اش را به عنوان بازیکن فوتبال تجربه می کند. او روز شنبه تصمیم می گیرد که بازهم در بوندس لیگا بماند یا نه. گلر یک متر و ۹۲ سانتی متری امیدوار است توسط کارلوس کی روش برای جام جهانی برزیل انتخاب شود. در آنجا امیدوار است تیمی جدید برای خود بیابد. چون او قبلا تصمیم گرفت اینتراخت برانشوایگ را ترک کند.

*دروازه بانی که در هندبال آموزش اولیه دید

در ادامه این گزارش نویسنده عنوان کرد دروازه بان ایرانی در شهر گیسن در خانواده ای از پدری ایرانی و مادری آلمانی – لهستانی متولد شد و مدارج ترقی ورزشی را طی کرد.

همچنین به این نکته اشاره شده تا ۱۴ سالگی وی به ورزش هندبال سرگرم بوده اما دراین سن بود که تصمیم قاطعانه جهت فعالیت در عرصه فوتبال را گرفت.

به همین خاطر عنوان شد تا مادامی که درواز ه بان هندبال بود از فاصله کم شوت های که به سمت او زده می شد، را مهار می کرد و به زعم خویش آموزش خوبی برای از بین بردن ترس و دلهره اش به عنوان گلر دید.

بعد در تیم دوم باشگاه ماینس و تیم زیر ۲۳ ساله های باشگاه اینتراخت برانشوایگ فعالیت کرد و در فصل رو به پایان جایگاه ثابتی در ترکیب تیم نخست برانشوایگ در بوندس لیگا پیدا کرد. کارلوس کی روش نیز او را برای تیم ملی ایران برگزید.

*آیا جام جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ تکرار می شود؟

در ادامه این گزارش عنوان شده داوری امیدوار است همانند دو دوره ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ که بازیکنان ایران از طریق حضور در جام جهانی امکان راهیابی به تیم های دیگر را پیدا کردند، داوری نیز چنین موقعیتی را پیدا کند.

به همین خاطر نوشت: اگر داوری چنین فرصتی را کسب کند، کار فوق العاده زیادی درانتظارش خواهد بود و این که بتواند فرصت یافتن و انتخاب جدیدی را بدست آورد.

*داوری: فرقی نمی کند در جام جهانی چه دروازه بانی باشم

روزنامه مذکور در پایان گزارش خود از قول وی نوشت: همین که در تیم ملی هستم، باعثخوشحالی است. زیاد فرقی نمی کند دروازه بان اول، دوم یا سوم باشم. همین برای من به منزله یک چالش بزرگ است.

انتهای پیام / ی

ارسال نظر