|
|
کدخبر: ۱۷۲۴۳۸

خبرگزاری تسنیم: سرمربی آلمانی تیم ملی فوتبال آمریکا که سابقه بازی مقابل ایران را دارد از حضور استیون بیت آشور در ترکیب تیم ملی کشورمان حمایت کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، از زمانی که کارلوس کی روش هدایت تیم ملی ایران را به عهده گرفت به دنبال استعدادهای ایرانی رفت که در سرتاسر جهان مشغول فعالیت بودند و در این بین بازیکنانی همچون اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد، دنیل داوری و استیون(مهرداد) بیت آشور را به اردوی تیم ملی دعوت کرد.

در ماه ژوئن ۲۰۱۲ کی ‎روش پرتغالی علاقمند بود تا بیت آشور را به تیم ملی ایران دعوت کند ولی در آن برهه با توجه به اینکه او یک شهروند آمریکایی بود و البته به دلیل برخی مشکلات نتوانست به ایران بیاید.

بیت آشور در تاریخ ۱۵ آگوست ۲۰۱۲ برای دیدار دوستانه آمریکا مقابل مکزیک به تیم ملی این کشور دعوت شد که البته به بازی گرفته نشد تا در انجام اولین بازی ملی اش برای آمریکا ناکام بماند و شرایط طوری پیش رفت که سرانجام وی ترجیح داد پیراهن تیم ملی ایران را به تن کند.

یورگن کلینزمن، سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا با حمایت از تصمیم بیت آشور برای بازی برای تیم ملی ایران در گفت و گو با روزنامه آمریکایی «لس انجلس تایمز» گفت: استیون در رده بندی بازیکنان پست مدافع راست در جایگاه پنجم، ششم و حتی هفتم بود پس حضور او در ترکیب اصلی تیم ملی آمریکا غیرواقع بینانه بود. نمی خواهم بازیکنانی اینچنینی هیچ فرصتی را از دست بدهند.

بیت آشور که در ماه اکتبر ۲۰۱۳ اولین بازی ملی اش را برای ایران مقابل تایلند در چارچوب رقابت های مرحله انتخابی جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ انجام داد، پیش از این در خصوص بازی نکردن برای تیم ملی فوتبال آمریکا گفته بود: می خواستم برای آمریکا بازی کنم ولی موقعیت سختی پیش آمد. یک عمل جراحی داشتم و با عدم آمادگی کافی به اردوی آمریکا رفتم و در نهایت مجبور شدم اردو را ترک کنم تا مجدداً عمل جراحی انجام دهم. مربیان تیم ملی آمریکا هم به من گفتند عمل جراحی ات را انجام بده، شرایطتت که بهتر شد با تو تماس می گیریم. بعد از عمل جراحی هم با من تماس گرفتند و گفتند خوشحالیم که تو را می بینیم. به هر حال در آن مقطع تیم آمریکا خوب بازی می کرد و با بازیکنانش به بردهای خوبی هم دست می یافتند. من هم این موضوع را کاملاً درک می کنم که وقتی تیمی خوب و هماهنگ بازی می کند نیازی به تغییر ندارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر