|
|
کدخبر: ۱۷۲۷۰۰

نگاهی به وضعیت حریفان تدارکاتی ایران؛

تیم ملی فوتبال ایران در بازی های دوستانه و تدارکاتی خود در اتریش به مصاف تیم های بلاروس، مونته نگرو و آنگولا خواهد رفت و دیدار دوستانه ای با تیم های ترینیداد و توباگورا در اردوی برزیل انجام خواهد داد.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتبال ایران در اردوی اتریش بهانه ای شد تا به بررسی این تیم ها بپردازیم.

تیم ملی کشورمان درنخستین دیدار تدارکاتی اش در اردوی اتریش درتاریخ ۲۸ اردیبهشت به مصاف تیم ملی بلاروس می رود. گیورگی کوندارتیف و بوری ژونوف کاپیتان تیم هستند.

آلیا کساندر کولچی با ۱۰۰ بازی ملی بیشترین تعداد بازی را برای کشورش انجام داده است و ماکسیم روماسیچینکو با ۲۰ گل زده بیشترین گل ملی را برای کشورش به ثمر رسانده است.

رتبه کنونی بلاروس در رده بندی فیفا: هفتادوهفتم است بهترین رده بلاروس تاکنون در فوریه ۲۰۱۱ با قرار گرفتن در رتبه ۳۶ است و پایین ترین رده بلاروس در مارس ۱۹۹۴ با قرار گرفتن در رتبه ۱۴۲ است.

بهترین پیروزی بلاروس مربوط سال ۱۹۹۸ است که این تیم توانست ۵ بر صفر مقابل تیم لیتوانی به پیروزی برسد بدترین شکست بلاروس هم مقابل تیم ملی اتریش است که با نتیجه ۵ بر صفر به سود اتریش به پایان رسید.

بازی دوستانه ایرن با بلاروس اولین بازی دوستانه کشورمان در اردوی اتریش است که بازی با این می تواند به آماده سازی کشورمان در راه جام جهانی کمک زیادی کند.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی تدارکاتی اش در اردوی اتریش در تاریخ ۵ خرداد به مصاف تیم ملی مونته نگرو می رود.

تیم ملی مونته نگرو یک تیم اروپایی است اولین بازی رسمی این تیم درتاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ برابر مجارستان انجام گردید که این بازی با پیروزی دو بریک مونته نگرو پایان یافت.

برانکو برانوویچ سرمربی مونته نگرو میکرو ووچینیچ کاپیتان تیم هستند.

سیمون ووکچیوبک با ۴۰ بازی ملی عنوان درانده بیشترین بازی ملی را به خود اختصاص داده است.

میکرو ووچینیچ کاپیتان مونته نگرو وبا ۱۳گل بیشترین گل ملی را برای کشورش به ثمر رسانده است.

بهترین برد مونته نگرو مقابل تیم ملی سن مارینو صورت گرفت، این بازی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۲ انجام شد و با نتیجه ۶-۰ به سود مونته نگرو پایان یافت.

بدترین شکست مونته نگرو مقابل تیم ملی رومانی صورت گرفت این بازی که در ۳۱ می ۲۰۰۸ انجام شد. با نتیجه ۴-۰(چهار بر صفر) به سود رومانی پایان یافت.

رتبه کنونی مونته نگرو در رده بندی فیفا ۵۲(پنجاه و دوم) است.

مونته نگرو در ژوئن ۲۰۱۱ با قرار گرفتن در رتبه شانزدهم و پائین ترین رده این تیم در ژوئن ۲۰۰۷ با رتبه ۱۹۹(صدو نود ونه) بوده است.

مونته نگرو یکی از حریفان تدارکاتی تیم ملی کشورمان در اردوی اتریش است که سبک بازی این تیم به تیم ملی بوسنی و هرزگوین حریف تیم ملی در جام جهانی نزدیک است و دیدار دوستانه با این تیم می تواند کمک زیادی به آماده سازی کشورمان در راه جام جهانی کند.

تیم ملی فوتبال ایران در یک بازی تدارکاتی در تهران در تاریخ ۱۰ خرداد به مصاف تیم ملی آنگولا می رود.

این بازی که در ورزشگاه آزادی و بعد از اردوی اتریش برگزار می شود حکم بازی خداحافظی هواداران با ملی پوشان و بدرقه آن ها به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را دارد.

به عقیده کارشناسان تیم ملی آنگولا مدل کوچک شده نیجریه یکی از حریفان در جام جهانی در برزیل ا ست. این تیم در رقابت های انتخابی جام جهانی در گروهی که اسپانیا، فنلاند و فرانسه هم حضور داشتند با قرار گرفتن در قعر جدول از راه یابی به جام جهانی برزیل بازماند.

نخستین بازی ملی آنگولا در تاریخ یک ژوئن ۱۹۷۷برابر کوبا انجام گردید که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود آنگولا پایان یافت. گوستا و فربن سرمربی آنگولا و کالی کاپیتان تیم است.
آکاوابا ۳۷ گل زده بیشترین تعداد گل را برای تیم ملی کشورش به شهر رسانده است.

بهترین پیروزی آنگولا در تاریخ ۲۳ آوریل ۲۰۰۰ مقابل تیم سوزایلند بود. که با نتیجه ۷-۱(هفت بر یک) به پایان رسید و بدترین شکست آنگولا مربوط به بازی تیم ملی پرتغال در ۲۳ مارس ۱۹۸۹ است که با نتیجه شش بر صفر(۶-۰) به پایان رسید.

رتبه کنونی آنگولا در رده بندی فیفا ۸۶(هشتاد و ششم) است. بهترین رتبه آنگولا ۴۵(چهل و پنج) است که در جولای ۲۰۰۰ این رتبه را کسب کرد.

بهترین رتبه آنگولاهم به مارس ۱۹۹۴ برمی گردد که این تیم در رده ۱۲۴(صدو بیست و چهارم) قرار گرفت.

تیم ملی آنگولا در جام جهانی ۲۰۰۶ برای اولین بار در جام جهانی حضور یافت.

تیم ملی ایران در آخرین بازی دوستانه اش در اردوی برزیل در تاریخ ۱۸ خرداد به مصاف تیم ملی ترینیدادو توباگو تیمی از آمریکای شمالی می رود.

هادسون چارلس سرمربی ترینیدادو مایکل ویلیامز کاپیتان این آنگولس ۱ و ۵ با ۱۱۷(صدو هفده) بازی ملی، بیشترین تعداد بازی را برای کشورش انجام داده است. براستون جان با ۷۰ گل ملی، عنوان بیشترین تعداد گل زده برای ترینیدادو توباگو را به نام خودش ثبت کرده است.

رتبه کنونی ترینیداد توباگو در رده بندی فیفا، ۷۰(هفتادم) است. برترین رتبه ترینیداد در ژوئن ۲۰۰۱ با قرار گرفتن در رده بیست و پنجم(۲۵) جهان می باشد و بدترین جایگاه این تیم در اکتبر ۲۰۱۰ با قرار گرفتن در رتبه صد وششم جهان است.

بهترین پیروزی ترینیدادو توباگو با پیروزی ۱۱ بر صفر مقابل آروبا صورت گرفت این بازی به ۴ ژوئن ۱۹۸۹ بر می گردد. بدین ترتیب شکست ترینیداد هم مربوط به بازی مقابل مکزیک است که با نتیجه ۷ بر صفر به سود مکزیک به پایان رسید.

تیم ملی ترینیدادو توباگو برای ا ولین باز در جام جهانی ۲۰۰۶ در این رقابت ها حضور داشت ولی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل صعود نکرده ا ست.

انتهای پیام /

ارسال نظر