|
|
کدخبر: ۱۷۲۷۰۱

تیم والیبال متین ورامین در نخستین بازی خود مقابل تیم ساداکروز برزیل سه بر صفر شکست خورد.

بهروز عطایی در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاراناظهارداشت: برزیل مدافع عنوان قهرمانی است ویکی از تیم های پرقدرت این دوره از مسابقات محسوب می شود اگر تیم متین ورامین برای حضور در مسابقات جام باشگاه های جهان نفرات اصلی خود را حفظ می کرد به طور قطع نتیجه بهتری را به دست می آورد.

مربی بین المللی والیبال کشورمان تصریح کرد: عدم حضور تمام بازیکنان قدرتمند تیم متین باعثشده تا این تیم مقابل برزیل صاحب نام دچار چالش شود. این باخت چیزی از ارزش بازیکنان ایرانی کم نمی کند. به طور کلی حضور در مسابقات جام باشگاه های جهان یک افتخار بزرگ برای والیبال کشورمان است.

مربی اسبق تیم ملی والیبال کشورمان در ادامه گفت: مسئولان در یک پرسه زمانی باید به این واقعیت برسند که درمسابقات جام باشگاه های جهان هم تیم ها باید با تمام قوا و قدتمندانه حاضر شوند ویک رابطه معقول میان فدراسیون وباشگاه ها در این خصوص برقرار شود. تیم برزیل با تمام قوا در این پیکارها شرکت کرده وباخت مقابل آن ها طبیعی است.

عطایی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات شاهد هستیم که بخت های اول قهرمانی " نماینده برزیل و روسیه " با تیم ورامین هم گروه هستند، و آن ها با قدرت ما فوق تصور بالا به برزیل آمده اند ولی در مقابل ورامینی ها بدون مهره های کلیدی خود به برزیل رفته اند. به نظر من بهتر است مسئولان فدراسیون راهکاری پیدا کنند که تیم های باشگاهی با قدرت بالاتری در این مسابقات شرکت کنند.

وی تصریح کرد: مسئولان فدراسیون و باشگاه ها باید به این نتیجه برسند که راهکار و شیوه ای را د نظر بگیرند که نه تیم ملی آسیب ببینند و نه باشگاه ها.

سرمربی تیم والیبال کاله آمل یادآور شد: مسئولان برای اجرای بهتر و تصمیم گیری در خصوص باشگاه های می توان از دیگر کشورها هم الگو برداری کرد. در حال حاضر شاهد هستیم که نماینده آرژانتین در این دوره از مسابقات جام باشگاه های جهان با ترکیبی از ملی پوشان خود شرکت کرده است به طور قطع اگر ولاسکو که به آرژانتینی ها اجازه حضور در مسابقات برزیل را داده اگر ایران بود این اجازه را به ملی پوشان ایرانی نمی داد. شاهدهستیم که این تیم باشگاهی اردوی تدارکاتی هم با تیم آرژانتین برگزار کرده است. در صورتی که ما این فرآیند را در زمان ولاسکو نداشتیم.

عطایی افزود: مسئولان فدراسیون باید راهکاری ار بیاندیشند که طی آن باشگاه ها هم مثل تیم ملی در اولویت قرار بگیرد. چون این تیم های باشگاهی برای تیم داری لیگ میلیاردها هزینه صرف کرده اند.
اگر آن ها با نفرات واقعی خود در مسابقات جام باشگاه ها جهان شرکت می کردند به طور قطع امتیازات بهتری کسب می کردند.

وی تصریح کرد: شاهدیم که والیبال برزیل هم در مسابقات جام باشگاه های جهان حضور دارند و هم در رقابت ها لیگ جهانی شرکت می کند در هر ۲ تورنمنت هم با تمام قوا به مصاف حریفان خود می رود. ولی سال گذشته من با تیم کاله در این مسابقات شرکت کردم و به معنای واقعی برای حریفان خود زنگ تفریح بودیم. مسئولان فدراسیون می دانند که مربیان و مدیران باشگاه ها با علم مدیریت آشنا هستند.

انتهای پیام /

ارسال نظر