|
|
کدخبر: ۱۷۲۸۳۳

نایب رئیس انجمن بیس بال و سافت بال اظهار داشت: انجمن به دنبال پیشرفت و گسترش دو رشته بیس بال و سافت بال در کشور است.

بهرام کاردان در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، گفت: انجمن بیس بال و سافت بال درصدد است این دو رشته را که جایگاه ویژه ای در دنیا دارند را در کشور گسترش دهد و مسیر حرفه ای در پیش گیرد.

نایب رئیس انجمن بیس بال و سافت بال ادامه داد: انجمن تحت مدیریت جدید دوره تازه ای را شروع کرده است برای توسته بیس بال و سافت بال برنامه های مدون از قبیل تقویت زیرساخت ها، حضور بخش خصوصی و ارتباط با نهادهای بین المللی را در دستور کار داریم.

وی افزود: در راستای تقویت زیرساخت ها اولین دوره مسابقات نوجوانان قهرمانی کشور را در تابستان سال جاری برگزار می کنیم با شناسایی و استخراج استعدادها از دل این رقابت ها به دنبال پایه سازی این ورزش هستیم. از این رو با استخدام یک مربی ژاپنی به دنبال تشکیل یک تیم ملی پایه قوی هستیم که باید شهریور ماه در مسابقات آسیایی تایلند به مصاف تیم های قدرتمند قاره برود.

کاردان در خصوص بخش سخت افزاری و تجهیزات اظهار کرد: مهم ترین مشکل این رشته کمبود زمین های استاندارد و وسایل و تجهیزات است برای مرتفع کردن آن نیاز حیاتی به کمک دولت، وزارت ورزش و فدارسیون انجمن های ورزشی داریم. انجمن به تنهایی نمی توانیم این کمبودها را پوشش دهیم.

نائب رئیس انجمن بیس بال و سافت بال تصریح کرد: ارتباط و تعامل با فدراسیون جهانی و کشورهای صاحب این رشته مثل ژاپن و آمریکا که بیس بال ورزش اول آنها است از اولویت های انجمن برای گرفتن تجهیزات، وسایل و امکانات استاندارد است که می تواند به انجمن کشورمان کمک کند.

وی افزود: حضور انجمن بیس بال و سافت بال کشورمان در کنگره جهانی تونس بسیار مهم است و بی شک شرکت در اجلاس جهانی علاوه بر تقویت ارتباطات انجمن در مجامع بین المللی، امتیازات ویژه ای را برای انجمن کشورمان اخذ می کند.

کاردان تصریح کرد: طبق برنامه انجمن درصدد است با توجه به شرایط اقلیمی و آب وهوایی درخواست میزبانی مسابقات بین المللی را دهد که می توانیم با توجه به امکانات استان البرز ورزشگاه استاندارد کرج و همچنین جزیره کیش به این مهم دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: انجمن درصدد است که بخش خصوصی و اسپانسرها را وارد کند در صورت تحقق این مسئله و با تقویت بنیه مالی انجمن می توانیم اهداف عالیه و زیربنایی خود را برای این رشته که در راه ورود به المپیک است به کار ببندیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر