|
|
کدخبر: ۱۷۲۹۴۵

خبرگزاری تسنیم: اتحادیه فوتبال اروپا داوری را برای قضاوت جدال ۲ فینالیست لیگ قهرمانان اروپا معرفی کرده که هیچ یک از این ۲ تیم خاطرات خوشی از بازی هایی که او قضاوت کرده ندارند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال اروپا شب گذشته(سه شنبه) اعلام کرد بیورن کوئیپرس، داوری از فوتبال هلند را به عنوان مسئول قضاوت جدال تیم های اتلتیکومادرید و رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا انتخاب کرده است.

کوئیپرس در شرایطی به عنوان مسئول قضاوت مهمترین بازی این فصل فوتبال قاره سبز انتخاب شده است که هیچ یک از ۲ تیم پایتخت اسپانیا از هیچ کدام از بازی هایی که او قضاوت آنها را بر عهده داشته، خاطره شیرینی ندارند. در حقیقت در هیچ یک از بازی هایی که در یک سوی میدان رئال یا اتلتیکومادرید حضور داشته اند و کوئیپرس قضاوت آن را برعهده داشته، این ۲ تیم موفق به کسب پیروزی نشده اند.

کوئیپرس پیش از این ۲ بار در بازی های اروپایی رئال مادرید سوت زده است. اولین بار آن ۲ فصل پیش برابر زسکا مسکو در روسیه بود که آن بازی با تساوی یک بر یک خاتمه یافت. دومین بار هم فصل گذشته در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر بورسیا دورتموند در خاک آلمان بود که آن بازی معروف با پیروزی ۴ بر یک نماینده آلمان به پایان رسید.

داور هلندی فینال لیگ قهرمانان اروپا پیش از این یک بار هم بازی تیم اتلتیکومادرید را قضاوت کرده که در این بازی روخی بلانکو برابر چلسی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۹ به تساوی ۲ بر ۲ رضایت داد.

این اولین باری است که کوئیپرس قضاوت فینال لیگ قهرمانان اروپا را برعهده می گیرد. البته او تحربه قضاوت در فینال رقابت های اروپایی را دارد. کوئیپرس فصل گذشته فینال لیگ اروپا میان تیم های چلسی و بنفیکا را سوت زد و پیش از آن هم دیدار سوپرجام اروپا در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ را قضاوت کرد. او همچنین قضاوت فینال جام کنفدراسیون های سال ۲۰۱۳ میان تیم های ملی برزیل و اسپانیا را بر عهده داشت.

انتهای پیام /

ارسال نظر