|
|
کدخبر: ۱۷۳۱۸۷

پتکویچ در گفتگو با سایت فدراسیون والیبال صربستان /

خبرگزاری تسنیم: پاسور تیم ملی والیبال صربستان گفت: از بازیکنان با سابقه و نسل طلایی تیم ملی شامل برادران گربیچ، اسلوبودان کواچ و اسلوبودان بوشکان، مطالب زیادی را یاد گرفتیم.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، به نقل از سایت فدراسیون جهانی والیبال، ولادو پتکوویچ، پاسور تیم ملی صربستان و بازیکن فصل گذشته تیم شهرداری ارومیه در آستانه آغاز بیست و پنجمین دوره لیگ جهانی والیبال با سایت فدراسیون والیبال کشورش گفتگو کرده است.

پاسور تیم ملی صربستان که سابقه ۱۰۲ بازی، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز در لیگ جهانی را دارد، دهمین دوره حضورش را در این رقابت ها تجربه می کند. تیم ملی صربستان در گروه B با روسیه، آمریکا و بلغارستان بازی می کند.

پتکوویچ در مورد حضور بازیکنان جوان در تیم ملی صربستان گفت: من معتقدم که آنها را بازیکنان باتجربه تیم، نکات زیادی را می آموزند همانطور که ما وقتی جوان بودیم از بازیکنان با سابقه و نسل طلایی تیم ملی شامل برادران گربیچ، اسلوبودان کواچ و اسلوبودان بوشکان، مطالب زیادی را یاد گرفتیم.

بازیکن فصل گذشته شهرداری ارومیه ادامه داد: من به شخصه از نیکولا گربیچ، نکات زیادی را فرا گرفتم که در نهایت به قهرمانی تیم ملی صربستان در اروپا در سال ۲۰۱۱ منجر شد. در حال حاضر هم جو خوبی بر تیم حکمفرما است. همه ما سابقه بازی در کنار هم را داریم و هیچ عنصر غریبه ای در تیم ملی وجود ندارد. فدراسیون والیبال صربستان که به نظر من بهترین فدراسیون والبیال جهان نیزهست، نقش عمده ای در تشکیل و گرد هم آمدن این گروه داشته است. ما شرایط تمرینی خوبی پیش از لیگ جهانی والیبال داریم.

پتکوویچ معتفد است تیم ملی صربستان می تواند در مرحله نهایی لیگ جهانی حاضر باشد: هنوز مطوئن نیستم که تیم ملی روسیه با بازیکنان اصلی خود در لیگ جهانی ظاهر می شود با خیر ولی در هر حال باید در تمام بازی ها خیلی جدی و با تمام قدرت ظاهر شویم. برای ما خیلی خوب است که به مرحله نهایی لیگ جهانی برسیم اما در آن صورت، زمان کافی برای آماده شدن برای مسابقات قهرمانی جهان در لهستان نخواهیم داشت.

پاسور پیشین تیم کاله آمل در مورد حریفان تیم ملی صربستان در لیگ جهانی اظهار داشت: ما ۲ مسابقه بسیار خوب در صربستان مقابل روسیه داریم و ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی این فرصت را خواهد داشت که از تمام بازیکنان خود استفاده کند. ما تمرینات خود را شروع می کنیم و زمان کافی برای آماده شدن داریم. امیدوارم بعد از آن، پیروزی در راه باشد.

پتکوویچ در پایان گفت: ما به کمک و حمایت تماشاگران نیاز داریم و در عوض آنها هم شاهد چند بازی زیبای والیبال بین بهترین تیم های جهان خواهند بود. علاوه بر این ها، والیبال شایسته حمایت ویژه تماشاگران است.

انتهای پیام /

ارسال نظر