|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۹۴

با اشاره به مثبت شدن تست وزنه بردار نوجوان؛

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تاکید کرد: آنچه مسلم است تست دوپینگ ورزشکار فوق که پیش از اعزام به رقابت ها از سوی افسران نادو گرفته شد، منفی بود.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگارانرئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ(نادو) با اشاره به مثبت شدن تست مهدی فروتن وزنه برداران دسته ۶۲ کیلوی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا، تاکید کرد: آنچه مسلم است تست دوپینگ ورزشکار فوق که پیش از اعزام به رقابت ها از سوی افسران نادو گرفته شد، منفی بود.

لطفعلی پورکاظمی اظهار کرد: دو، سه هفته پیش از اعزام تیم وزنه برداری نوجوانان ایران به رقابت های قهرمانی آسیا ماموران نادو از اعضای این تیم تست دوپینگ گرفتند و بر اساس پاسخ ارسالی از سوی آزمایشگاه کلن آلمان، نمونه تمامی این وزنه برداران منفی بود.

وی تصریح کرد: بنابراین واضح و مبرهن است که تا تاریخ یاد شده ورزشکاران مربوطه هیچ کدام دوپینگی نبوده اند و پس از تستی که توسط نادو گرفته شده مواد نیروزا مصرف کرده اند.

پورکاظمی درباره طرح برخی مسایل در این زمینه خاطر نشان کرد: ورزشکار باید در تمامی ۳۶۵ روز سال پاک باشد و نادو مسئول شمارش روزهای پاک بودن هیچ ورزشکاری نیست، بلکه در وهله اول وظیفه ما آموزش و اطلاع رسانی لازم در این رابطه بوده و در وهله دوم نمونه گیری که به گواه آمار و ارقام و همچنین فدراسیون های مختلف به خوبی در این دو زمینه موفق بوده ایم.

دبیر کل نادو خاطر نشان کرد: نباید به خاطر لغزش یک ورزشکار مجموعه سیستم مبارزه با دوپینگ و به نوعی ورزش کشور را زیر سوال برد و انتظار ما از همه ورزشکاران نیز این است که با همه وجود این مهم را درک کنند.

وی افزود: بر اساس تفاهمنامه فدراسیون پزشکی ورزشی و وزنه برداری در چهار سال گذشته مهمترین اصل، آموزش ورزشکاران در مبارزه با دوپینگ و سپس تست های سرزده بوده که خوشبختانه این اقدامات به عمل آمده است، اما متاسفانه همواره تعداد اندکی از ورزشکاران با مشاوره افراد خارج از اردو، اقدام به مصرف خودسرانه مواد نیروزا می کند و خیلی زود نتیجه این اقدام خودسرانه خود را با مثبت شدن تست دوپینگشان می بینند.

پورکاظمی خاطر نشان کرد: در جلسات نادو که با حضور دکتر سجادی رئیس نادو برگزار می شود همواره تاکید می شود که کاروان پاک و عاری از دوپینگ به بازی های آسیایی اینچوان و دیگر مسابقات برون مرزی اعزام شود و در این رابطه هیچ گونه کوتاهی انجام نمی شود.
انتهای پیام /

ارسال نظر