|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۹۶

یک لحظه توقف ما را از برنامه هایمان عقب می اندازد

سرپرست فدراسیون قایقرانی گفت: در بازی های آسیایی از ۲۴ رشته ای که فعال هستند برای ۲۰ رشته فارغ از رنگ مدال، امید به کسب مدال داریم.

به گزارشخبرگزاری فارس، احمد گواری در نشست خبری که امروز در محل فدراسیون قایقرانی برگزار شد با بیان اینکه حدود ۵ ماه است با حکم مقام عالی وزارت ورزش مسئولیت فدراسیون قایقرانی به بنده سپرده شده است، اظهار داشت: در این ۵ ماه سعی کرده ام مقدمات برگزاری انتخابات را فراهم آورم. متأسفانه در انتخابات قبلی که در تاریخ ۲۴ بهمن برگزار شد فردی انتخاب شد که به دلیل شرایط کاری نتوانست مسئولیت فدراسیون را برعهده بگیرد بنابراین این مسئولیت از ۲۴ بهمن به بعد به من سپرده شد.

وی ادامه داد: ۵ ماه است در خدمت خانواده قایقرانی هستم و در این مدت تمام سعی و تلاشم بر این بوده که اهداف فدراسیون که بر روی آن برنامه ریزی شده بود را پیگیری کنم. در این مدت تلاش کردم آرامش و همدلی را در خانواده فدراسیون برقرار کنم و خوشبختانه امروز که در خدمت شما هستم وضعیت در بحثاردوها خوب است و توانسته ایم به اهداف خود برسیم.

گواری تأکید کرد: در حال حاضر ۸۰ اردونشین داریم و از قبل از عید تا به امروز ۷ مرحله اردو برگزار کرده و تا بازی های آسیایی ۴ اردوی داخلی دیگر را در پیش داریم بنابراین جا دارد از مساعدت ها و همکاری های همکارانم در وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و پرسنل فدراسیون قایقرانی تشکر کنم.

وی یادآور شد: تشکیلات قایقرانی در سطح جهان به صورت ۳ فدراسیون آب های آرام، رویینگ و بادبانی اداره می شود و در بازی های آسیایی قرار است در ۴۴ رشته ای که از خانواده قایقرانی حضور دارد ۱۳۲ مدال توزیع شود بنابراین قایقرانی یکی از رشته های پر مدال است و باید بتوانیم با برنامه ریزی ویژه به اهدافمان در این زمینه برسیم البته خوشبختانه در دوره قبل و در بازی های آسیایی گوانگجو تیم ما نتیجه خوبی کسب کرد و در حال حاضر هم تلاش می کنیم ضمن تثبیت نتیجه قبل، حتی آن را ارتقاء دهیم. در همین راستا برنامه ریزی هایی انجام شده تا بتوانیم در آینده نزدیک در رشته های مختلف اعزام هایی را برای اردوهای خارجی و کاپ های مختلف داشته باشیم تا با دستی پر و تیمی قوی در بازی های آسیایی شرکت کنیم.

در ادامه این نشست خبری سرپرست فدراسیون قایقرانی از تلاش این فدراسیون برای برگزاری انتخابات این فدراسیون با حضور ۱۲ نفر در نیمه اول خرداد خبر داد.

به گزارش فارس، احمد گواری در ادامه با بیان اینکه از ۴۴ رشته ای که در بازی های آسیایی حضور دارد هر کشور می تواند در ۴۰ رشته تیم های خود را اعزام کند، افزود: در حال حاضر ۲۴ رشته را فعال داریم و امیدواریم در همه رشته ها بتوانیم نفرات خود را اعزام کنیم البته برای حضور تیم ملی در بازی های آسیایی بحثکیفی در درجه اول اهمیت است. در این رقابت ها هدف ما کسب مدال است اما به طور حتم برایمان رنگ مدال بسیار مهمتر است.

وی با اشاره به ۲ اعزام پیش روی تیم های ملی قایقرانی به رقابت های بین المللی گفت: رقابت هایی روییگ کاپ آسیا از ۲۶ اردیبهشت در ژاپن برگزار می شود و تیم ملی در ۴ رشته فردا شب به این رقابت ها اعزام خواهد شد. در آب های آرام نیز سه شنبه تیم ملی آب های آرام به رقابت های کاپ ۲ جمهوری چک اعزام می شود و از آنجا ملی پوشان برای حضور در یک کاپ جهانی دیگر به مجارستان خواهند رفت که در نهایت نتیجه کسب شده در این رقابت ها ملاک خوبی خواهد بود.

وی در مورد برگزاری انتخابات این فدراسیون یادآور شد: تمام تلاش خود را کردیم تا کارها روی روال پیش برود؛ در این مدت هم سعی کردیم کارهای مورد نیازی که فدراسیون قایقرانی آنها را به عنوان هدف خود ترسیم کرده بود را دنبال کنیم که تا به حال به آنها دست یافته ایم.

گواری در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چشم انداز فدراسیون قایقرانی کسب چند مدال در بازی های آسیایی است، گفت: از ۲۴ رشته ای که فعال هستند برای ۲۰ رشته فارغ از رنگ مدال، امید به کسب مدال داریم. در حال حاضر نمی توان قاطعانه رنگ مدال را اعلام کرد اما امیدواریم تا پایان مرداد و با تست هایی که گرفته می شود رنگ مدال ها را مشخص کرده و حتی تعدادشان را نیز اعلام کنیم اما در حال حاضر می توانم بگویم در ۲۰ رشته شانس کسب مدال داریم.

سرپرست فدراسیون قایقرانی در خصوص اینکه چرا برای انتخابات این فدراسیون ثبت نام نکرده است، گفت: بنده در وزارت ورزش مسئولیت دارم و در حال حاضر هم بر حسب وظیفه ای که به من سپرده شده است در این سمت انجام وظیفه می کنم. در مورد تاریخ برگزاری انتخابات نیز نظرات متفاوتی وجود دارد. خود وزارت ورزش به دنبال این است که انتخابات برگزار نشده ۳-۴ فدراسیون هر چه زودتر برگزار شود. با این حال هر فردی هم برای ریاست قایقرانی انتخاب شود باید طبق برنامه هایی که وجود دارد پیش رفته و این طور نخواهد بود که سلیقه جایگزین برنامه ریزی شود.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا فدراسیون قرار است دوباره به مربیان امتیاز پس داده ای مانند لیو فضا برای همکاری بدهد، گفت: لیو با هماهنگی فدراسیون آمده و اگر به سر تمرینات رفته این کار او با استقبال خود بچه های فدراسیون همراه بوده است. اینکه می گویید یک بار امتحان خود را پس داده باید بگویم که محسن شادی با همین مربی در گوانگجو نتیجه گرفت. اگر شما اطلاعات جدیدتری دارید من دیگر از آن بی خبرم. لیو مربی با کلاسی است و به لحاظ نتیجه ثابت کرده که می تواند تأثیرات خوبی داشته باشد.

گواری در پاسخ به این سؤال که آیا لیو توانسته به جز شادی با ورزشکار دیگری هم نتیجه بگیرد یا خیر، گفت: او فقط با شادی کار کرده، در حال حاضر هم قرار است در صورتی که سرمربی شود تیم های تک نفره و دو نفره را به او بسپاریم با این حال فقط توافقات اولیه انجام شده و قراردادی هنوز امضا نشده است. ما حتی در خصوص دستمزدها هم صحبتی نکرده ایم. اگر هم قراردادی امضا شود با هماهنگی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک خواهد بود.

گواری در مورد تجهیزات قایقرانی گفت: تجهیزات قایقرانی از خارج کشور وارد می شود و گران قیمت است، در حال حاضر شاید وضعیت مان ایده آل نباشد اما بد هم نیست. در وضعیت فعلی تمام تلاش مان این است که امکانات مورد نیاز را داشته باشیم که بر همین اساس ۹ قایق خریداری شده و به زودی از جزیره قشم به دست قایقرانان خواهد رسید.

وی در مورد بودجه در نظر گرفته برای فدراسیون گفت: در این خصوص وزارت ورزش و کمیته با اینکه دو ماه از سال می گذرد مساعدت لازم را با ما داشته و در حد نیازمان بودجه را دریافت کردیم. بودجه ما حدود ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون است که این بودجه برای تجهیزات خریداری شده نیز خواهد بود.

سرپرست فدراسیون قایقرانی در پایان در پاسخ به این سؤال که در این ۵ ماه ظرفیت های قایقرانی ایران را چطور دیده است، گفت: کشورهای رقیب ما به شدت کار می کنند و هر لحظه توقف، احتمال عقب افتادن ما را به وجود می آورد. با این حال در مدتی که من بودم نفراتی که در تیم بودند تمام تلاششان را انجام دادند تا به وضعیت مطلوب برسیم. در حال حاضر هم با توجه به تست های پایان اسفند و اوایل فروردین وضعیت خوبی داریم که امیدواریم وضعیت بهتر هم بشود و در نهایت در بازی های آسیایی بهترین نتیجه را کسب کنیم.

انتهای پیام / م

ارسال نظر