|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۹۸

رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی گفت: ورزشی عشایر آذربایجانشرقی به عنوان میراثفرهنگی و معنوی منطقه بعد از ۲۱ سال برگزاری موفق باید ثبت ملی شود.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، غلامرضا جعفری در مراسم اختتامیه بیست و یکمین سال متوالی، جشنواره ورزشی عشایر آذربایجانشرقی اظهار داشت: فعالیت های فدراسیون بر اساس نگاه ارزشی و تفکر فرهنگی ایران اسلامی پایه ریزی شده و تفکر قهرمانی بر آن حاکم نیست بلکه تکریم از پیشکسوتان و توسعه ورزش در میان روستاییان و عشایر غیور از اهداف فدراسیون است.

غلامرضا جعفری تاکید کرد: اهداف خاص و تببین شده ای برای پهلوان سازی با استفاده از ابزارهای تربیتی در فدراسیون ورزش روستایی و عشایری وجود دارد و فرهنگ ارزشی کشور بر فعالیت های فرهنگی و ورزشی روستایی و عشایری حاکم است.

وی افزود: توسعه ورزش های روستایی و عشایری سرآغاز تحولی نوین دربخش های مختلف ورزش در راستای اجرای سیاست های فدراسیون محسوب می شود.

جعفری گفت: احیا و ترویج ورزش های سنتی و بازی های بومی و محلی با رویکرد فرهنگی از دیگر محورهای فعالیت این فدراسیون است.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری کشور ادامه داد: برنامه های فدراسیون فرابخشی است و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی با سیاست مدون در جهت توسعه زیر ساخت ها و ورزش روستایی و عشایری گام های بزرگی برداشته اند.

وی برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر آذربایجانشرقی را نقطه عطف ورزش روستای و عشایری در کشور و استان دانست و گفت: برگزاری بسیار مطلوب این جشنواره در ۲۱ دوره گذشته این جشنواره را به یکی از برنامه بسیار خوب فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی تبدلی کرده که بازتاب بسیار خوبی در رسانه ها داشت.

بیست و یکمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر استان، روز جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه در روستای صومعه بخش آبش احمد شهرستان کلیبر با حضور بیش از ۵۰ هزار علاقمند با نظم و شور و شعف خاصی برگزار شد.

این جشنوار همزمان با آغاز کوچ بهاره عشایر برای بیست و یکمین سال متوالی با همکاری ارگان ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی برگزار شد.

در این جشنواره برنامه های مختلفی از جمله مسابقات اسب سواری، طناب کشی و دو و میدانی برای عشایر شهرستان برگزار و در حاشیه آن انواع محصولات و صنایع دستی عشایر به نمایش گذاشته شد.

در این جشنواره جعفری رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی کشور به همراه دبیر و بهرامی نائب رییس بانوان، سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان استان، سیدمحمدحسن آل هاشم مدیرکل امورعشایر استان، فرماندار شهرستان کلیبر و مهدی فتحی پور نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

این جشنواره با نظارت و حمایت استانداری آذربایجان شرقی و همکاری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی، فدراسیون ورزش های سنتی و بازی های بومی و محلی کشور، فرمانداری شهرستان کلیبر، سازمان منطقه آزاد صنعتی و تجاری ارس، صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی و هیات ورزش های سنتی و بومی و محلی و سوارکاری استان و سایر دستگاه های اجرایی در برگزاری مطلوب این جشنواره فرهنگی و ورزشی برگزار شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر