|
|
کدخبر: ۱۷۳۸۷۱

خرید بهترین بازیکنان همیشه نتیجه نمی دهد

خبرگزاری تسنیم: سرمربی ایتالیایی رئال مادرید گفت تیمش نیازی به خرید بازیکن جدید ندارد و اینکه با صبر و حوصله کهکشانی به جایی خواهند رسید که به دنبال آن بوده اند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، کارلو آنچلوتی، در مراسم معرفی یک بازی ویدئویی جدید درباره مربیگری فوتبال با عنوان «یازده متحد» در هتل مادرید اسپانیا گفت: برای مربیگری باید صبر و حوصله به خرج داد. اینها فاکتور هایی کلیدی در حرفه مربیگری هستند و در زمین بازی هم باید در نظر گرفته شوند. تغییر سریع سیستم های بازی کار اشتباهی است.

در طول این مراسم سرمربی ایتالیایی رئال مادرید درباره بازی اظهارنظر و راهکارهایی درباره مربیگری ارائه کرد. او در پاسخ به سؤالی درباره اینکه چگونه ارنج تیمش را انتخاب می کند، گفت: شما باید یک تیم بسازید و سیستم آن را متناسب با توانایی و ویژگی های بازیکنان خود انتخاب کنید. بازیکنان شما باید با این سیستم تناسب داشته باشند. برای این کار مربی باید شناخت کافی از بازیکنانش داشته باشد. به نظر من هیچ سیستم سریع و قطعی برای بردن بازی های فوتبال وجود ندارد.

کارلتو درباره بازی که از آن رونمایی شد هم اظهار داشت: هر کسی که فوتبال را دوست دارد می تواند از این بازی استفاده کند و به آن اهدافی که مدنظرش است برسد. می دانم همه دوست دارند وانمود کنند یک مربی هستند و درباره فوتبال حرف بزنند. این بازی فرصت خوبی برای این دسته افراد است که تفکرات خود را عملی کنند و با ساختن تیم، انتخاب بازیکنان و تاکتیک ها آشنا تر شوند. مربیان همیشه در معرض انتقادات فراوانی هستند. به واسطه این بازی می توان درک کرد مربیگری چیست و از آن لذت برد. به نظر من مهمترین چیزی که این بازی به مردم یاد می دهد این است که این تیم است که بازی ها را می برد نه یک یا چند بازیکن خاص.

آنچلوتی در ادامه در پاسخ به سؤال دیگری درباره بازیکنانی که برای فصل آینده در نظر گرفته است عنوان کرد: همیشه خرید بهترین بازیکنان به معنای گرفتن بهترین نتایج نیست و همیشه خرید چنین بازیکنانی مقدور نیست. اگر دست من بود در تابستان هیچ بازیکنی نمی خریدم، چون از تیمی که در اختیارم است راضی ام.

کارلو آنچلوتی در اولین فصل مربیگری اش در رئال مادرید توانسته قهرمانی جام حذفی را برای کهکشانی به ارمغان بیاورد و آنها را برای اولین بار از سال ۲۰۰۲ به فینال لیگ قهرمانان اروپا برساند. روی کاغذ مادریدی ها هنوز برای قهرمانی شانس دارند که البته بسیار ناچیز است.

انتهای پیام /

ارسال نظر