|
|
کدخبر: ۱۷۳۸۷۳

بنیادی فر در گفت وگو با فارس:

داور جوان فوتبال کشورمان گفت: قبول دارم که کارت زرد زیاد می دهم و فکر می کنم در داوری دست به جیب هستم! البته دادن کارت به نوع بازی و تجربه هم بستگی دارد.

موعود بنیادی فر در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در خصوص انتخابش جهت شرکت در کلاس های ورودی الیت آسیا در مالزی گفت: دو بازی ذوب آهن - مس کرمان و گسترش فولاد - ملوانی که من قضاوت کرده بودم مورد تأیید دو ناظر داوری AFC آقایان حسین غضنفری از کویت و ویکتور کول پاکو از قرقیزستان قرار گرفت و هر دوی اینها از داوری من راضی بودند و قرار است اواخر شهریور و اوایل مهر ماه در کلاس هایی که در مالزی برگزار می شود شرکت کنم و اگر بتوانم این کلاس را با موفقیت پشت سر بگذاریم به لیست الیت آسیا اضافه شوم که البته در این کلاس ها آمادگی جسمانی، تسلط بر قوانین داوری و دانستن زبان شرط اصلی است.

وی ادامه داد: البته من دو سال قبل در کلاس های فیوچر آسیا بودم و خوشبختانه رزومه و پرونده ای دارم که من را می شناسند. حتی توسط همین مسئولان به کلاس های انگلستان دعوت شدم اما سفارت انگلیس به من ویزا نداد و نتوانستم راهی این کشور شوم. با این همه شانس خودم را برای رسیدن به لیست الیت آسیا زیاد می دانم.

داور جوان فوتبال کشورمان در خصوص برخوردی که بازیکنان در زمین بازی با او داشتند، خاطر نشان کرد: من بازی پرسپولیس و پدیده را در جام حذفی سوت زدم و دیدم که بازیکنان بزرگ وقتی فهمیدند که من داور جوانی هستم سعی می کردند روی من مسلط شوند اما خوشبختانه ۱۱ بازی لیگ برتر و یک بازی جام حذفی را در فصلی که گذشت سوت زدم و حالا من را می شناسند و کار من راحت تر است. خوشبختانه امسال مشکل زیادی در داوری نداشتم چرا که بازیکنان لیگ برتر حرفه ای هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا کارت زرد زیاد به بازیکنان می دهید، افزود: قبول دارم که کارت زرد زیاد می دهم و فکر می کنم در داوری دست به جیب هستم! البته دادن کارت به نوع بازی و تجربه هم بستگی دارد.

بنیادی فر در پایان گفت: هر شخصی در زندگی اش هدفی دارد و هدف ما داوران هم حضور در جام جهانی است و من هم برای رسیدن به این هدف تلاش می کنم و امیدوارم که روزی به جام جهانی برسم تا بتوانم در این بازی ها هم قضاوت کنم.

انتهای پیام / ی

ارسال نظر