|
|
کدخبر: ۱۷۴۰۶۴

خبرگزاری تسنیم: مسئولان باشگاه بارسلونا به منظور تقدیر از مدافع کهنه کار خود که در پایان فصل از این تیم جدا خواهد شد مراسمی ویژه تدارک دیده اند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، باشگاه بارسلونا اسپانیا اعلام کرد در تاریخ ۱۵ مِی ۲۰۱۴(۲۵ اردیبهشت) و در ساعت ۱۳:۳۰ به وقت محلی اسپانیا برنامه ویژه ای را در سالن «Auditori ۱۸۹۹» به افتخار بازنشستگی کارلس پویول، مدافع کهنه کار خود برگزار خواهد کرد. در این مراسم کل هیئت مدیره باشگاه بارسلونا، بازیکنان، مربیان، مدیران و اقوام پویول و دیگر مقامات حضور خواهند داشت.

پویول که فوتبالش را از تیم پولبا دی سگور شروع کرد در فصل ۹۶-۱۹۹۵ به تیم جوانان بارسلونا ملحق شد و طولی نکشید که به تیم بارسلونا B راه پیدا کرد و یکی از بازیکنان کلیدی این تیم شد. سرانجام پویول در دوم اکتبر ۱۹۹۹ به آرزوی خودش جامه عمل پوشاند و اولین بازی رسمی اش را برای تیم اصلی بارسلونا انجام داد.

کارلس در فصل ۰۵-۲۰۰۴ اولین عنوان قهرمانی لالیگا را به عنوان کاپیتان اول کاتالان ها تجربه کرد. فصل بعد هم پویول به همراه آبی واناری پوشان از عنوان قهرمانی خود دفاع کردند و او اولین قهرمانی اش در لیگ قهرمانان اروپا را هم با این تیم در پاریس تجربه کرد. مدافع ۳۶ ساله بارسا در مدت ۱۵ سالی که در بارسلونا عضویت دارد در کارنامه افتخاراتش شش عنوان قهرمانی لالیگا، سه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، دو عنوان قهرمانی جام حذفی اسپانیا، دو قهرمانی سوپرجام اروپا، شش عنوان سوپرجام اسپانیا و دو عنوان قهرمانی در رقابت های جام باشگاه های جهان به چشم می خورد.

کاپیتان بارسلونا همچنین با تیم ملی فوتبال اسپانیا قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰، قهرمان جام ملت های اروپا ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ شده و در کنار اینها مدال نقره المپیک ۲۰۰۰ را هم به دست آورده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر