|
|
کدخبر: ۱۷۴۲۴۷

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری: اصفهان به عنوان مهد دوچرخه سواری کلان شهرها و یکی از استانهایی است که سالیان سال مردم در این استان با دوچرخه عجین و فعالیتهای روزمره خود را انجام می دادند.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛خسرو قمری افزود: اصفهان به عنوان مهد دوچرخه سواری کلان شهرها و یکی از استانهایی است که سالیان سال مردم در این استان با دوچرخه عجین و فعالیتهای روزمره خود را انجام می دادند.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: یکی از مواردی که ما اصفهان را به عنوان اولین میزبان همایش دوچرخه سواری انتخاب کردیم این است که در دو سال گذشته این استان یکی از استانهای فعال در بعد همگانی دوچرخه سواری بوده است که امیدوارم با برنامه ریزیهای خوبی که اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، هیات دوچرخه سواری استان اصفهان، سازمان بسیج ورزشکاران استان اصفهان و دیگر ارگانها نموده اند یک برنامه و کار خوبی را شاهد باشیم تا الگو برای دیگر استانها شود.

قمری با اشاره به برگزاری همایش عمومی دوچرخه سواری در اصفهان گفت: هدف از برگزاری این همایش توجه به همگانی کردن دوچرخه سواری در جامعه است و این موضوع به صورت جدی باید پیگیری شود.

رئیس فدراسیون که برای برنامه ریزی این همایش در اصفهان به سر می برد، اظهار کرد: همایش عمومی دوچرخه سواری به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و گرامیداشت سالروز عملیات بیت المقدس، روز بیست و سوم اردیبهشت جاری در شهر اصفهان برگزار می شود.

وی گفت: این همایش اولین همایش دوچرخه سواری است که با برنامه ریزی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون دوچرخه سواری انجام می شود و به طور مستقیم از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

قمری افزود: امیدواریم برگزاری این همایش در اصفهان که شهر دوچرخه هاست الگویی برای سایر استانهای کشور باشد.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری تصریح کرد: استان اصفهان در یکسال گذشته در بعد همگانی با برگزاری همایش و در زمینه قهرمانی و حرفه ای نیز با حضور در رقابت های قهرمانی دوچرخه سواری کشور و کسب نتایج خوب، فعالیت های شایسته ای داشته است.

وی همچنین حمایت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و تیمداری آن در رشته دوچرخه سواری را یکی از مهمترین اقدامات برای توسعه دوچرخه سواری اصفهان بیان کرد.

قمری ابراز امیدواری کرد با توجه به شرایط خوب دوچرخه سواری اصفهان و توان بالای رکابزنان اصفهانی، اداره ورزش و جوانان، فدراسیون دوچرخه سواری و وزارت ورزش از این رشته در این استان حمایت کنند.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: این رشته توام با شادابی و نشاط است و فراگیری آن در جامعه می تواند در داشتن محیط زیست و هوایی سالم موثر باشد.

رییس هیات دوچرخه سواری استان اصفهان نیز در باره این همایش گفت: رکابزنان می توانند ساعت ۶:۳۰ صبح روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت در مجموعه ورزشی آبشار این شهر حاضر شوند و ثبت نام کنند.

کیوان لیمویی افزود: این همایش عمومی از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح از پارک آبشار آغاز و در حاشیه زاینده رود انجام می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر