|
|
کدخبر: ۱۷۷۹۳۶

لیگ اروپا که تا چند سال پیش به نام یوفا شناخته میشد حالا با تیم های مختلف ازکشورهای اروپایی به مراحل حذفی خودرسیده است


به گزارش امید نیوز به نقل از ورزش ۱۱قرعه‌کشی مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا راه آسانی را برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی پیش روی روستوف روسیه قرار داد اما کار آلکمار هلند را برای راهیابی به مرحله بعد سخت کرد.

مراسم قرعه‌کشی هشتمین فصل از رقابت‌های لیگ اروپا(چهل‌و‌ششمین فصل با احتساب جام یوفا) امروز(یکشنبه) در مقر یوفا در شهر نیون سوئیس برگزار شد و به این ترتیب ۳۲ تیم راه یافته به مرحله یک شانزدهم نهایی این رقابت‌ها، حریفان خود را شناختند.

بر این اساس روستوف روسیه، تیمی که سردار آزمون برایش توپ می‌زند و به واسطه سوم شدن در گروه چهارم لیگ قهرمانان اروپا، جواز حضور در لیگ اروپا را کسب کرد، در اولین مرحله حذفی این رقابت‌ها با تیم اسپارتاپراگ جمهوری چک روبه‌رو خواهد شد.

آزِد آلکمار هلند که علیرضا جهانبخش در آن بازی می‌کند و از مرحله گروهی لیگ اروپا صعود کرده، در مرحله یک شانزدهم نهایی این رقابت‌ها با لیون، تیم سوم گروه هشتم لیگ قهرمانان اروپا و نایب قهرمان فصل گذشته لوشامپیونه فرانسه روبه‌رو خواهد شد.

در این مرحله هشت تیم سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به ۱۲ تیم صعود کننده از مرحله گروهی لیگ اروپا ملحق می‌شوند تا اولین دور حذفی در مرحله نهایی رقابت‌ها در قالب ۱۶ بازی برگزار شود.

از دیگر بازی‌های مهم مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا می‌تواند به مصاف منچستریونایتد، پرافتخارترین تیم فوتبال انگلیس با تیم سن‌اتین فرانسه و نیز جدال تیم‌های رم و ویارئال اشاره کرد. حالا باید دید سردار آزمون که باتیمش در دوسال اخیر شگفتی ساز بوده میتواند در لیگ اروپا به روند موفقیت خود ادامه دهد و دررقابت باتیم هایی مثل منچستر یونایتد وآژاکس خوش بدرخشد و همچنین علیرضاجهانبخش که چند بازی هست که روی نیمکت آلکمارهست بااین تیم هلندی از پس تیم پرافتخار لیون میگذرد تا همچنان دراین جام سخت که مسیری طولانی برای قهرمانی دارد باقی بماند.

برنامه ۱۶ بازی مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا که دور رفت آنها روز نهم مارس(۱۹ اسفند) و دور برگشت‌شان یک هفته بعد(۲۶ اسفند) برگزار می‌شود، به شرح زیر است:

اتلتیک بیلبائو(اسپانیا) - آپوئول نیکوزیا(قبرس)
لیگا ورشو(لهستان) - آژاکس(هلند)
اندرلخت(بلژیک) - زنیت(روسیه)
آسترا(رومانی) - خنک(بلژیک)
منچستریونایتد(انگلیس) - سن‌اتین(فرانسه)
ویارئال(اسپانیا) - رم(ایتالیا)
لودوگورتس رازگراد(بلغارستان) - کپنهاگن(دانمارک)
سلتاویگو(اسپانیا) - شاختار دونتسک(اوکراین)
المپیاکوس(یونان) - عثمانلی‌اسپور(ترکیه)
خنت(بلژیک) - تاتنهام(انگلیس)
روستوف(روسیه) - اسپارتاپراگ(جمهوری‌چک)
کراسنودار(روسیه) - فنرباغچه(ترکیه)
بورسیا مونشن‌گلادباخ(آلمان) - فیورنتینا(ایتالیا)
آزد آلکمار(هلند) - لیون(فرانسه)
هاپوئل بئر شوای رژیم اشغالگر قدس - بشیکتاش(ترکیه)
پائوک(یونان) - شالکه(آلمان)

ارسال نظر