|
|
کدخبر: ۱۷۷۹۵۸

گزارشی از بهترین دروازبانان لیگ برتر که نکات جالب توجهی در بین این رده بندی به چشم میخورد.

به گزارش امید نیوز به نقل از " ورزش سه "، از میان دروازه بان هایی که در هفته سیزدهم لیگ برتر به میدان رفتند چهار دروازه بان، گلر اصلی تیمشان محسوب نمی شوند، درخشش این دروازه بان ها می تواند سرمربیان تیم ها را در استفاده مجدد از گلر اصلی شان دچار تردید کند.

با بررسی دروازه بان های حاضر در لیگ شانزدهم همراه " ورزش سه " باشید:

اول – علیرضا بیرانوند، پرسپولیس

گلر مصدوم پرسپولیسی ها هر چند در چهار بازی اخیر این تیم حضور نداشت اما با عملکرد فوق العاده خود کماکان در صدر جدول حضور دارد، بیرانوند از ۹ دیداری که برای پرسپولیسی ها به میدان رفته است تنها ۳ بار دروازه خود را باز شده دید و در ۶ دیدار کلین شیت کرد تا کماکان پرامتیازترین گلر لیگ شانزدهم محسوب شود.

دوم – وحید طالب لو، فولاد خوزستان

دروازه بان سابق آبی پوش فوتبال ایران پس از سه کلین شیت پیاپی در بازی اخیر فولادی ها در دربی خوزستان نیز دروازه خود را بسته نگه داشت تا کماکان خود را در صدر حفظ کند. طالب لو که در ۸ بازی برای سرخ پوشان اهوازی به میدان رفته است در ۴ دیدار دروازه خود را بسته نگه داشته و ۶ بار نیز اسیر مهاجمان حریف شده است. طالب لو یک بار نیز در دیدار برابر سپاهان موفق به مهار یک ضربه پنالتی شد.

سوم – محمدرضا اخباری، تراکتورسازی

گلر ملی پوش و جوان تراکتوری ها در بازی اخیر این تیم در تهران و در برابر استقلال نتوانست کیفیت بالایی از خود به نمایش بگذارد او که مقصر اصلی دریافت گل از استقلالی ها نام گرفته است در تمام بازی های تیمش به میدان رفته و با ثبت ۷ کلین شیت، در این زمینه رکورددار است، اخباری البته در این میان ۸ بار نیز دروازه خود را بازشده دیده است.

چهارم – الساندرو فیلیپ، سایپا

گلر برزیلی نارنجی پوشان نیز از جمله دروازه بان هایی است که توانسته عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد، البته الساندرو دچار مصدومیت شده است و تنها در ۹ بازی برای تیمش به میدان رفته است. وی در این بازی ها ۶ بار دروازه خود را باز شده دید و در دو بازی کلین شیت کرد، البته الساندرو یک بار و در بازی برابر پدیده نیز موفق به مهار ضربه پنالتی حریف شد.

پنجم – رشید مظاهری، ذوب آهن

رشید در ۱۱ بازی برای ذوبی ها به میدان رفته است و در این میان توانسته با بسته نگه داشتن دروازه خود در ۵ بازی آمار خوبی از خود به جا بگذارد، مظاهری در طول بازی هایی که به میدان رفته است ۸ بار نیز دروازه خود را باز شده دید، او یکی از دروازه بان های حاضر در آخرین اردوی تیم ملی برای بازی با سوریه محسوب می شد.

ششم – فرناندو ده خسوس، گسترش فولاد

بهترین گلر فصل قبل لیگ برتر بعد از اخراج در بازی برابر استقلال جایگاه را در ترکیب ثابت از دست داده و به همین دلیل در دو بازی اخیر روی نیمکت نشسته است، خسوس در ۱۱ دیداری که برای گسترشی ها به میدان رفته آماری دقیقا مشابه رقیب فصل گذشته خود یعنی مظاهری دارد، او در این مدت ۸ بار گل خورده است و در ۵ بازی نیز از باز شدن دروازه ش ممانعت کرده است.

انتخاب ویژه – شهاب گردان، پدیده

گلر سابقا پرسپولیسی پدیده در دیدار برابر تیم سابق خود سنگ تمام گذاشت، هرچند گردان دو بار اسیر پرسپولیسی ها شد اما بارها توانست با واکنش های به موقع و فوق العاده خود از سنگین شدن شکست تیمش ممانعت کند.

انتخاب ویژه – بوژیدار رادوشویچ

گلر کروات پرسپولیسی ها در ۴ دیدار اخیر برای این تیم به میدان رفته و تنها یک بار دروازه خود را باز شده دید، او که سه کلین شیت را در کارنامه خود ثبت کرد در دیدار برابر پدیده نیز دو بار با سیوهای دیدنی خود مانع باز شدن دروازه تیمش شد.

اتفاق ویژه – دروازه بان ها ی سیاه جامگان
دیدار تیم های سیاه جامگان و پیکان، تیم مشهدی مجبور به استفاده از سه دروازه بان شد، آنها که در ابتدا محمد ناصری را درون دروازه خود گذاشته بودند در دقیقه ۵۴ و با مصدومیت شدید وی، مرتضی قدیمی پور را به زمین هدایت کردند اما درست در دقیقه ۹۰ این دروازه بان نیز توسط داور اخراج شد و در حالیکه چیزی از تعویض های این تیم باقی نمانده بود محمد خانزاده، مدافعشان درون دروازه ایستاد تا وقت های تلف شده با حضور او به اتمام برسد، حضوری که در آخرین دقیقه بازی با تسلیم این بازیکن و باز شدن دروازه اش به پایان رسید.

به این ترتیب تیم پرسپولیس با داشتن سنگربانانی مطمئن به کار خود ادامه میدهد و با این دروازبانان خوب امید به قهرمانی دارد و البته تیم تعقیب کننده اش هم از گلر بسیار خوبی استفاده میکند که در جدول رده بندی سومین دروازبان برتر است و از طرف دیگر در تیم فولاد خوزستان انگار تحولی در حال شکل گیری است با آمدن وحید طالب لو که حالا دومین دروازبان برتر لیگ است و ساسان انصاری انگار با هم میخواهند قهرمان کنند و اگر فولاد خوزستان به نتایج خوب خود در چند هفته اخیر ادامه دهد میتواند جزو مدعیان قهرمانی باشد با اینکه فاصله قابل توجهی بین دو تیم ابتدای جدول و بقیه تیم ها وجود دارد و از طرفی هم مهدی رحمتی دروازبان حال حاضر استقلال با رتبه هشتمی جایگاه بدی را برای خود انتخاب کرده و نشان دهنده افت شدید این دروازبان است و شاید اگر حالا علی رضا منصوریان به عقب باز میگشت این مهدی رحمتی بود که در لیست مازاد علی رضا منصوریان قرار میگرفت نه وحید طالب لو که با درخششی عالی به کار خود در تیم فولاد خوزستان ادامه میدهد و همچنین الساندرو فیلیپ دروازبان خارجی تیم سایپا و رشید مظاهری دروازبان تیم ذوب آهن و فرناندو ده خسوس دروازبان تیم گسترش فولاد که به ترتیب در رتبه های چهارم تا ششم برترین دروازبانان قرار دارند نیز عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده اند.

شهاب گردان دروازبان تیم پدیده مشهد هم به عنوان انتخاب ویژه دروازبانان انتخاب شد به خاطر درخششی در مقابل تیم سابق خود یعنی پرسپولیس از خود نشان داد.

ارسال نظر