|
|
کدخبر: ۱۷۷۹۷۹

دیروز و در بازی ای جذاب و حساس بین دو تیم تراکتورسازی و سپاهان، این تیم اصفهانی بود که توانست اولین شکست خانگی تراکتور سازی را رقم بزند.

به گزارش امید نیوز به نقل از " ورزش سه "، گل‌های سپاهان توسط مهرداد محمدی(۲۴) و احسان حاج‌صفی(۵۶) به ثمر رسید و فرزاد حاتمی در دقیقه ۷۱ یکی از این دو گل را جبران کرد.

شرح بازی
نیمه اول بازی دو تیم تراکتورسازی و سپاهان چندان زیبا نبود و دو تیم با ارائه یک بازی فیزیکی و درگیرانه سعی در فرصت ندادن به حریف داشتند. شاید اگر نبوغ مهرداد محمدی در این نیمه نبود سپاهان هرگز موفق نمی‌شد به گل برتری دست پیدا کند هرچند که شاگردان امیر قلعه‌نویی در نیمه اول در خلق موقعیت کاملا ناکام نشان دادند تا بازی در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به نفع سپاهان به پایان برسد. اگر تراکتور می‌خواهد در کورس رقابت با پرسپولیس در راه قهرمانی عقب نماند در نیمه دوم باید شرایط این بازی را تغییر دهد.
اما در نیمه دوم سپاهان با ارائه یک بازی برتر و با استفاده از ضد حمله های سریع بارها دروازه تراکتورسازی را تهدید کرد که در دقیقه ۵۶ حمله های این تیم جواب داد و احسان حاج صفی در موقعیت تک به تک دروازه قرمزهای تبریزی را پر کرد. بعد از این گل سپاهانی ها دو موقعیت عالی گلزنی را از دست دادند تا در ۲۰ دقیقه پایانی نوبت به بازی تهاجمی تراکتورسازی برسد. تراکتورسازی به جز گل فرزاد حاتمی در دقایق پایانی موقعیت های بسیار خوب گلزنی را از دست داد که نتوانست از آن استفاده کند تا شاگردان امیر قلعه نویی اولین شکست خود را در هفته چهاردهم لیگ برتر تجربه کنند.

بهترین بازیکن:
احسان حاج‌صفی، ستاره این روزهای سپاهان باز هم با گلی که این‌ بار مقابل تیم سابقش به ثمر رساند، پایه‌گذار بردی شد که قطعا باعثابقای کادرفنی طلایی‌پوشان خواهد شد. او که سابقه بازی در تراکتور را دارد، بعد از گلزنی شادی نکرد تا وفاداری خود را به تیم سابقش نشان دهد. حاج‌صفی ستاره بی‌بدیل سپاهانی‌ها در این بازی بود.

اتفاق ویژه:
اولین شکست تیم تراکتورسازی بالاخره ثبت شد و آنها در خانه مغلوب سپاهان سریع و فرصت‌طلب شدند. تراکتور که هفته آینده بازی سختی با نفت‌تهران دارد، با ۳ اخطاره شدن دو بازیکن کلیدی‌اش، کار سختی برای آماده‌سازی برای آخرین‌ بازی نیم فصل خواهد داشت.

حال باید دید که در آخرین هفته نیم فصل چه اتفاقاتی رخ خواهد داد و اینکه در این هفته تراکتور سازی یکی از بهترین موقعیت های خود را برای رسیدن به صدر جدول و قهرمان نیم فصل شدن از دست داد با توجه به اینکه در هفته آینده که آخرین هفته نیم فصل نیز است، تیم پرسپولیس در آزادی مقابل تیم سیاه جامگان به نظر نمیرسد که کار خیلی سختی برای برد داشته باشد و خود تراکتور سازی هم در مقابل نفت تهران کار ساده ای برای برنده شدن نخواهد داشت ولی خب این نکته هم هست که در فوتبال هیچ چیز قابل پیشبینی نیست و از طرف دیگر هم با باختن دو تیم صدر جدولی در این هفته که فاصله نسبتا زیادی از تیم های دیگر داشتند و بردن تیم های تعقیب کننده آنها جذابیت های لیگ را بیشتر کرد تا شاید در نیم فصل دوم لیگ برتر جذاب تری را مشاهده کنیم.

ارسال نظر