|
|
کدخبر: ۱۷۸۰۱۴

رئال مادرید در فینال جام باشگاه های جهان مقابل تیم کاشیما در نبردی ۱۲۰ دقیقه ای توانست ۴بر۲ این تیم را شکست دهد و قهرمان این مسابقات شود.

به گزارش امید نیوز به نقل از " ورزش سه "، رئال مادرید پس از پیروزی بر آمه ریکای مکزیک در نیمه نهایی و کاشیما پس از برتری خیره کننده ۳-۰ بر ناسیونال کلمبیا پای به فینال جام جهانی باشگاه گذاشته بودند.

بازی را رئال بهتر آغاز کرد و از همان ابتدا عطش گلزنی در میان بازیکنان این تیم مشهود بود. پس از چند حمله نه چندان جدی، رئال دقیقه ۹ به گل دست یافت.
شوت محکم لوکا مودریچ از بیرون محوطه جریمه را گلر کاشیما ناقص دفع کرد تا بنزما روی ریباند موفق شود رئال را پیش بیندازد.

پس از این گل، رئال از فشار خود کم نکرد و دو سه موقعیت خوب دیگر را نیز روی دروازه کاشیما خلق کرد؛ اما ضربات رئالی ها راهی به دروازه پیدا نمی کرد. از دقیقه ۳۰ به بعد روند بازی متعادل تر شد و رئال به نظر کم انگیزه تر به بازی ادامه می داد.
نیمه اول در حال اتمام بود که کاشیما روی اشتباه واران در دقیقه ۴۳ به گل رسید. کنترل بد مدافع فرانسوی رئال درون محوطه جریمه به شیباساکی اجازه داد تا به راحتی دروازه رئال را باز کند تا نیمه اول با نتیجه شگفت انگیز ۱-۱ به اتمام برسد.

رئال نیمه دوم را نیز مطابق انتظار بهتر آغاز کرد اما در عین ناباوری دقیقه ۵۲ دروازه خود را گشوده دید.
بازهم شیباساکی بود که با یک حرکت عرضی از راست و شوت محکم پای چپ خود از بیرون محوطه جریمه توپ را به کنج دروازه رئال فرستاد. اشتباه ناواس روی این گل قابل توجه بود.

رئال ۸ دقیقه بعد این گل را جبران کرد. خطای مدافع کاشیما روی لوکاس را داور زامبیایی پنالتی تشخیص داد و کریستیانو موفق شد به راحتی آن را به گل تساوی تبدیل کند.
دو دقیقه پس از این گل رئال به فاصله اندکی، دو فرصت خوب دیگر را نیز توسط رونالدو و راموس از دست داد.

رئال بی وقفه حمله می کرد و دقیقه ۷۱ به گل سوم نیز رسید اما آفساید اعلام شد. رونالدو در شرایطی که در موقعیت آفساید قرار داشت از دفع ناقص گلر کاشیما روی شوت بنزما استفاده کرد و توپ را درون دروازه جای داد با این حال داور به درستی این گل را آفساید اعلام کرد.

۵ دقیقه انتهایی بازی را باید از آن کاشیما دانست که حداقل در دو موقعیت می توانست شگفتی را کامل کرده و گل سوم را هم به ثمر برساند اما درخشش ناواس و بی دقتی اندو مانع از فروپاشی دروازه رئال شد تا ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم با تساوی ۲-۲ به اتمام برسد.

وقت اضافه اول با حملات رئال آغاز شد و ۷ دقیقه بعد کهکشانی ها به گل سوم رسیدند. پاس عمقی عالی کریم بنزما به رونالدو رسید و او هم با ضربه پای چپ دقیق خود در مصاف تک به تک با گلر کاشیما توانست حساب کار را ۳-۲ کند.

سه دقیقه بعد کاشیما تا آستانه زدن گل تساوی هم پیش رفت اما ضربه سر مهاجم این تیم به تیر افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

رئال دقیقه ۱۰۴ حساب کار را ۲-۴ کرد. این بار هم رونالدو گلزنی کرد تا هت تریکش کامل شود.
شوت کروس در میانه راه به رونالدو رسید و او هم با یک کنترل خوب و ضربه ای محکم توپ را به طاق دروازه کاشیما چسباند تا خیال رئال تا حدود زیادی راحت شود.

در وقت اضافه دوم نیز رئال به خوبی بازی را کنترل کرد و حتی می توانست توسط موراتا که به جای رونالدو وارد زمین شده بود به گل پنجم هم دست یابد.
در نهایت این بازی جذاب پس از ۱۲۰ دقیقه تلاش دو تیم با نتیجه ۲-۴ به سود رئال خاتمه یافت و رئال به سومین افتخار مهم خود در سال ۲۰۱۶ نیز دست یافت.

حال باید دید که این هتریک کریستیانو رونالدو در ادامه عملکردش چه تاثیری خواهد گذاشت و عملکرد امسال او را در این فصل که با افتی که در اوایل فصل رو به رو بود و سعی داشت تا آن را برطرف کند، تغییر اساسی خواهد داد و عملکرد او را بهتر از قبل خواهد کرد و البته که توپ طلای او میتواند تاثیرش خیلی بیشتر از یک هتریک مقابل کاشیما باشد و در سمتی دیگر از سویی رئال مادرید افتخاری دیگر بدست آورد اما تساوی رئال مقابل تیمی مثل کاشیما در۹۰ دقیقه زیاد هم نتیجه قابل قبولی نیست و باید دید کی روند پیروزی های زیدان که گاهی اوقات هم با کمک داوری همراه بوده مانند بازی مقابل بارسلونا و یا دورتموند و یا حتی دپورتیوو لاکرونیا، قطع خواهد شد.

ارسال نظر