|
|
کدخبر: ۱۷۸۰۴۹

بارسلونا که همواره بزرگترین حاشیه اش استقلال طلبی از اسپانیا بوده و کاتالونیا رامستقل می دانند این بار در لیگ قهرمانان اروپا این حاشیه راخلق کرده بودند.

به گزارش امید نیوز به نقل ازخبرگزاری تسنیم، باشگاه بارسلونا اعتراض خود به حکم کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) در خصوص به نمایش درآمدن پرچم‌های ایالت کاتالونیا در فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۵ را پس گرفت و به این ترتیب مجازاتی که برایش در نظر گرفته شده بود را پذیرفت.

به نمایش درآمدن «استلادا» پرچم و نماد استقلال‌طلبی مردم کاتالونیا و چند بنر دیگر دارای پیام‌هایی با شعارهای سیاسی توسط هواداران بارسلونا در بازی این تیم برابر یوونتوس در ورزشگاه المپیک برلین، سبب شد که کمیته انضباطی یوفا برای این باشگاه جریمه‌ای نقدی معادل ۲۰۰ هزار یورو در نظر بگیرد که کاتالان‌ها به آن اعتراض داشتند و پرونده را به دادگاه حکمیت ورزش(CAS) ارجاع دادند اما الان از پیگیری اعتراض خود صرف‌نظر کرده‌اند.

در همین حال یوفا با انتشار بیانیه‌ای ضمن تقدیر از باشگاه بارسلونا به دلیل خاتمه دادن به این ماجرا و تأکید بر آزادی بیان هواداران، اعلام کرده است این اتحادیه به زودی کارگروهی در رده ملی و باشگاهی تشکیل خواهد داد که مأموریت آن بازبینی چارچوب‌های انضباطی تعریف شده و در صورت لزوم اعمال تغییرات در قوانین و مقررات آیین‌نامه انضباطی نهاد حاکم بر فوتبال قاره سبز خواهد بود. فیفاهمیشه تاکید داشته که فوتبال ورزش سیاسی نیست و این را با برخوردهای سنگین از جمله جریمه ها و حتی تعلیق ها به جامعه فوتبالی ثابت کرده است.

ارسال نظر