|
|
کدخبر: ۱۷۸۶۸۶

برانکو در آخرین مصاحبه خود به نوعی به کی روش سرمربی تیم ملی ایران چراغ سبز نشان داد تا اهالی فوتبال به آشتی این دو امیدوار شوند.

به گزارش سرویس ورزشی امید نیوز - سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من افتخار می‌کنم که آمادگی این تیم و بچه‌ها در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

به گزارش تابناک ورزشی، برانکو ایوانکوویچ در آستانه سفر پرسپولیس به عمان اظهار داشت: قبل از هر چیز باید از بازیکنان خودم تشکر کنم و به آنها تبریک که در نیم فصل دوم، نتایج درخشانی گرفتند. بچه‌ها خیلی تلاش کردند و در کنار هواداران که یار دوازدهم بودند، غیر از یک بازی، همه بازی‌ها را بردند. البته نباید فراموش کنیم که یکی از سنگین‌ترین مقاطع لیگ را با توجه به انجام سه بازی سخت و بزرگ پشت سر گذاشتیم. در نیم فصل اول، از این سه بازی پنج امتیاز و در نیم فصل دوم، شش امتیاز گرفتیم و در حال حاضر بعد از ۲۲ هفته با ۵۰ امتیاز در صدر جدول قرار داریم. دوست داریم هر چه زودتر به هدفی که از فصل گذشته تعیین کردیم برسیم که همان قهرمانی است، آن هم بعد از ۱۰ سال و قطعا حق هواداران پرسپولیس بیش از اینها است.

وی ادامه داد: ما همچنین اعتقاد داریم به هواداران پرسپولیس باید چیزی فراتر از نتیجه را تقدیم کنیم. چیزی که باعثافزایش رضایتمندی و نشاط مضاعف آنها بشود و این هم فقط با بازی‌های زیبا و تهاجمی محقق می‌شود. ما به حداقل راضی نیستیم و این را حق هواداران خوب خودمان می‌دانیم. البته در همین حال باید بدانیم در فوتبال روزهای ناکامی و بازی‌های ضعیف هم وجود دارد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه بعد از هر ناکامی، تیمش با قدرت بیشتری بر می‌گردد، چنانکه بعد از ناکامی برابر ذوب آهن به ۶ پیروزی پیاپی رسید در حالی که سال‌ها از تحقق چنین آماری می‌گذشت، اضافه کرد: من افتخار می‌کنم که آمادگی این تیم و بچه‌ها در سطح بسیار بالایی قرار دارد. هدف ما این است که بازی‌ها را هر چه بهتر انجام بدهیم. طبعا در هر بازی به دنبال پیروزی هستیم. البته باید بپذیریم که وارد یک دوره بسیار سخت می‌شویم. بازی‌های لیگ برتر را داریم. همزمان بازی‌های لیگ قهرمانان را انجام می‌دهیم که در آن اهداف بلندی داریم تا به مرحله بعد راه پیدا کنیم و پس از آن تا فینال آسیا برویم. به دنبال حداکثر نتایج هستیم ولی آنچه باعثخوشحالی من است، این که بازیکنان از نظر فیزیکی، روحی و انگیزشی در بالاترین سطح قرار دارند. برای اولین بار است که به فاصله ۴ روز پس از دربی یک بازی سخت و بزرگ دیگر مثل دیدار با سپاهان انجام می‌دهیم و به پیروزی می‌رسیم. چند دهه از زمانی که پرسپولیس رفت و برگشت، سپاهان را مغلوب کرده بود، می‌گذرد. هواداران ما هم بی‌نظیرتر از همیشه بودند. فقط چند روز پس از ناکامی در دربی، بیش از ۷۰ هزار نفر در ورزشگاه حاضر شدند. این اتفاق بیانگر قدرت پرسپولیس است که از قدرت اتحاد بازیکنان و هواداران می‌آید. این موفقیت در حالی شکل می‌گیرد که فشارها روی تیم و باشگاه زیاد است.

از سرمربی پرسپولیس درباره ضربه پنالتی اول در بازی با سپاهان می‌پرسیم که پاسخ می‌دهد: من در وهله اول به بازیکنان بابت پیروزی و این میل و انگیزه برای کسب آن تبریک می‌گویم. من جزو مربیانی هستم که کارهای زیبا و خلاقانه بازیکنان را دوست دارم ولی این حرکت را تائید نمی‌کنم چون ریسک بزرگی بود. آنها البته چنین قصدی نداشتند و قطعا می‌خواستند بهترین کار را برای تیم خودشان انجام بدهند ولی من این موارد را به بازیکنان گفتم. پرسپولیس در بازی با سپاهان، متاثر از ناکامی دربی در غیاب دو نفر از بهترین و کلیدی‌ترین مهره‌های خود به پیروزی رسید که ارزش این نتیجه را مضاعف کرد.

ایوانکوویچ در این باره می‌گوید: نیازی نیست که تکرار کنم. سید جلال حسینی و کمال کامیابی نیا چه بازیکنان ارزشمندی هستند ولی خوشحال هستم که در غیاب چنین نفراتی، این بازی ارائه می‌شود. این نتیجه و بازی معلوم می‌کند پرسپولیس قائم به فرد نیست و به بازیکنان خودم اعتماد کامل دارم.

وی درباره تناسب اردوی سال گذشته در عمان با بازی در این کشور و همچنین بازی با الهلال گفت: این خیلی مهم است که بچه‌ها با فضای آنجا آشنا شده‌اند. البته حیف شد که در تهران با حضور صد هزار تماشاگر بازی نمی‌کنیم. البته مطمئن هستم در مسقط هم هواداران زیادی داریم. شناخت فضای آنجا هم کمک می‌کند ولی برابر یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی می‌کنیم و قطعا تدابیر لازم در این باره اندیشیده شده است.

ایوانکوویچ درباره ارزیابی خود از شرایط تیم در آستانه لیگ قهرمانان و فشردگی کار برای بازیکنان به ویژه ملی‌پوشان تصریح کرد: وارد برهه حساسی از فوتبال ایران می‌شویم. حضور چهار نماینده از ایران در لیگ قهرمانان آسیا باعثافتخار است. این حضور برای پیشرفت و آینده فوتبال ایران باید توام با موفقیت باشد. از سوی دیگر تیم ملی را داریم که مقدس است و هدف مقدس راهیابی به جام جهانی را دنبال می‌کند. این خواسته همه ما است و پس از رسیدن به این هدف، همه با هم خوشحالی می‌کنیم. حمایت از تیم‌ها در لیگ قهرمانان و تیم ملی همزمان باید پیش برود. باشگاه، کادر فنی، بازیکنان و هواداران پرسپولیس هم این مساله را دنبال می‌کنند. با توجه به این تجربه و دانش فنی و توانایی و پتانسیل بازیکنان تیم ملی هم اطمینان دارم که تیم ملی ایران به جام جهانی راه پیدا خواهد کرد و قطعا این فصل برای فوتبال ایران رویایی خواهد بود. اگر موفقیت تیم ملی و موفقیت باشگاه‌ها در لیگ قهرمانان توام با یکدیگر رقم بخورد، فکر می‌کنم با همکاری و حمایت گروهی این امر امکانپذیر است.

ارسال نظر